PolskieRadio 24
Paweł Słójkowski 02.11.2019

Ekstraklasa: gol w doliczonym czasie gry dał Cracovii ważne zwycięstwo

Cracovia pokonała Lechię Gdańsk 1:0 (0:0) w meczu 14. kolejki piłkarskiej Ekstraklasy. W doliczonym czasie drugiej połowy gola strzelił Pelle van Amersfoort.
  • Niepocieszony po spotkaniu był szkoleniowiec Lechii Piotr Stokowiec (IAR)
  • Mówi trener "Pasów" Michał Probierz (IAR)

Lechia szukała sposobu na to, by przerwać trwającą trzy mecze serię bez zwycięstwa, było jednak jasne, że wyjazdowy mecz z Cracovią będzie bardzo wymagający dla piłkarzy Michała Probierza.

W 26. minucie atakująca Cracovia była bardzo blisko wyjścia na prowadzenie, Hanca dobrze dograł piłkę, a Piszczek uderzył głową w długi róg bramki. Przestrzelił minimalnie, ale był to kolejny sygnał ostrzegawczy dla Lechii Gdańsk w tym meczu.

W 34. minucie ładną akcją popisał się Haraslin, ale jego strzał z ostrego kąta trafił tylko w boczną siatkę. Pierwsza połowa mogła rozczarować kibiców - brakowało dokładności, wiele było błędów, a bramkarze nie byli zbyt zapracowani.

Druga połowa nie przyniosła wielkiego zwrotu. Na pierwszą ciekawą sytuację trzeba było poczekać blisko kwadrans - wtedy to przed szansą stanął Pelle van Amersfoort, jednak zbyt długo składał się do strzału. Zza jego pleców wyskoczył Daniel Łukasik i w ostatniej chwili zatrzymał uderzenie. Od tego momentu zaczęło robić się ciekawie.

Prowadzenie Lechii mógł dać Haraslin, jednak przegrał pojedynek z Peskoviciem, drogi do siatki nie znalazła też dobitka Sobiecha. W końcówce rozstrzygnąć mecz na swoją korzyść mogli gospodarze, ale strzał głową Michala Helika nie zaskoczył Kuciaka.

Kiedy wydawało się, że mecz zakończy się bezbramkowym remisem, dobre dośrodkowanie w pole karne Lechii Gdańsk znalazło adresata w osobie van Amersfoorta. Holender był daleko od bramki, jednak uderzył idealnie, a Kuciak nie zdołał obronić precyzyjnego strzału.

Goście nie mieli czasu na reakcję i Cracovia zdołała zapisać na swoim koncie komplet punktów. Sobotnie zwycięstwo daje jej pozycję lidera rozgrywek Ekstraklasy.

Cracovia  - Lechia Gdańsk 1:0 (0:0)

Bramka: 1:0 Pelle van Amersfoort (90+1-głową).

Żółta kartka - Cracovia Kraków: Michal Peskovic. Lechia Gdańsk: Karol Fila, Mario Maloca.

Sędzia: Krzysztof Jakubik (Siedlce). Widzów 8 612.

Cracovia: Michal Peskovic - Cornel Rapa, Michał Helik, David Jablonsky, Michał Siplak - Sylwester Lusiusz (82. Milan Dimun), Janusz Gol – Sergiu Hanca, Pelle van Amersfoort, Rafael Lopes – Filip Piszczek (67. Sebastian Strózik).

Lechia Gdańsk: Dusan Kuciak - Karol Fila, Michał Nalepa, Jarosław Kubicki, Filip Mladenović – Maciej Gajos, Daniel Łukasik - Sławomir Peszko (61. Flavio Paixao), Rafał Wolski (75. Patryk Lipski), Lukas Haraslin (85. Mario Maloca) - Artur Sobiech.