PolskieRadio 24
Paweł Słójkowski 08.12.2019

Ekstraklasa: Legia przyjechała do Wrocławia jak po swoje

Legia Warszawa wygrała 3:0 ze Śląskiem Wrocław w spotkaniu 18. kolejki Ekstraklasy. Wicemistrz Polski dzięki temu zwycięstwu zrównał się punktami z prowadzącą w rozgrywkach Pogonią Szczecin.
  • Szkoleniowiec Legii Aleksandar Vuković był zadowolony z wyniku (IAR)
  • Czeski trener drużyny z Wrocławia Vitezslav Lavicka tłumaczył, co zdecydowało o zwycięstwie rywali (IAR)

Ten mecz mógł fatalnie rozpocząć się dla przyjezdnych, ale kapitalnie spisał się Radosław Majecki, który w 8. minucie meczu obronił rzut karny, który wykonywał Robert Pich. Słowak strzelił przewidywalnie i niezbyt mocno, co ułatwiło pracę młodemu golkiperowi Legii.

Kilka minut później wicemistrz Polski wyszedł na prowadzenie, a gola zdobył będący w ostatnim czasie w dobrej formie Paweł Wszołek. Skrzydłowy w dobrym momencie wbiegł w pole karne i wykorzystał podanie Karbownika.

Przy stanie 0:1 został przerwany z powodu odpalania fajerwerków przez miejscowych kibiców. Piłkarze po 10 minutach oczekiwania zeszli do szatni, ale po chwili sędzia postanowił wznowić grę.

Mecz we Wrocławiu cieszył się ogromnym zainteresowaniem. Na trybunach zasiadło ponad 30 tysięcy kibiców, ale ich ulubieńcy nie zrewanżowali się za tę frekwencję dobrą grą.

W drugiej połowie Śląsk próbował atakować, ale nie mógł sforsować dobrze grającej defensywy Legii. Stołeczni piłkarze nie pozwalali na wiele rywalom, a do tego sami stworzyli sobie kilka niezłych sytuacji, brakowało im jednak skuteczności.

W 73. minucie szczęście było jednak po ich stronie - Kante skorzystał z przypadkowego zagrania w polu karnym, niespodziewanie znalazł się zaledwie kilka metrów od bramki i z ostrego kąta wbił piłkę do siatki. Świetnym rajdem popisał się w tej akcji Michał Karbownik.

Nie było to ostatnie słowo Legii w tym meczu. Kante dograł do Wszołka, który dobrym dośrodkowaniem znalazł Luquinhasa, a ten bez problemu głową pokonał golkipera. Jeden z najniższych graczy na boisku odnalazł się w tej akcji idealnie.

Goście potwierdzili tym samym swoją dobrą postawę w tym meczu, po okazałym zwycięstwie z Koroną (4:0) dołożyli do tego kolejną wygraną z czystym kontem.

Śląsk Wrocław - Legia Warszawa 0:3 (0:1)

Bramki: 0:1 Paweł Wszołek (13), 0:2 Jose Kante (73), 0:3 Luquinhas (83-głową).

Żółta kartka - Śląsk Wrocław: Diego Zivulic, Filip Markovic. Legia Warszawa: Paweł Wszołek.

Sędzia: Piotr Lasyk (Bytom). Widzów 31 819.

Śląsk Wrocław: Matus Putnocky - Kamil Dankowski, Israel Puerto, Wojciech Golla, Dino Stiglec - Robert Pich, Diego Zivulic, Jakub Łabojko (70. Filip Markovic), Damian Gąska (78. Mateusz Cholewiak), Przemysław Płacheta (68. Piotr Samiec-Talar) - Erik Exposito.

Legia Warszawa: Radosław Majecki - Marko Vesovic, Artur Jędrzejczyk, Igor Lewczuk, Michał Karbownik - Paweł Wszołek, Andre Martins (68. Jarosław Niezgoda), Luquinhas, Domagoj Antolic, Walerian Gwilia (83. Mateusz Wieteska) - Jose Kante (83. Maciej Rosołek).

Lech Poznań - ŁKS Łódź 2:0 (0:0)
Jagiellonia Białystok - KGHM Zagłębie Lubin 0:1 (0:1)

Pozostałe mecze kolejki

2019-12-08:
Cracovia - Raków Częstochowa 3:0 (0:0)
Pogoń Szczecin - Piast Gliwice 1:0
Śląsk Wrocław - Legia Warszawa 0:3

Tabela (mecze, zwycięstwa, remisy, porażki, bramki, punkty, różnica bramek)
16. Wisła Kraków 18 3 2 13 17-33 11 -16

W przypadku równej liczby punktów o kolejności w końcowej tabeli decydują bezpośrednie mecze