Jakub Pogorzelski 14.12.2019

Serie A: falstart Gennaro Gattuso w Napoli. Arkadiusz Milik strzela kolejną bramkę

Zmiana trenera nie podziałała mobilizująco na SCC Napoli. Wicemistrzowie Włoch przegrali z Parmą 1:2 w 17. kolejce włoskiej Serie A. Był to debiut Gennaro Gattuso na ławce trenerskiej neapolitańskiego klubu.
  • Milik pauzował w listopadzie i grudniu przez kilka tygodni z powodu kontuzji
  • Do gry powrócił we wtorek, kiedy Napoli wygrało u siebie z KRC Genk 4:0 w Lidze Mistrzów, a napastnik reprezentacji Polski popisał się hat-trickiem

W sobotę zdobył gola w 64. minucie, doprowadzając do remisu 1:1 - na początku spotkania prowadzenie gościom dał Szwed Dejan Kulusovski. Milik wykorzystał dośrodkowanie Belga Driesa Mertensa i posłał piłkę do siatki głową.

W końcówce jednak decydujący cios zadała Parma, a na listę strzelców w doliczonym czasie wpisał się Gervinho z Wybrzeża Kości Słoniowej.

Milik zobaczył też w tym meczu żółtą kartkę. Podobnie jak jego klubowy kolega Piotr Zieliński rozegrał całe spotkanie.

Serie A. Gattuso wprowadza swoje porządki. "Mam brodę, jestem brzydki i w połowie siwy"

Dzięki zwycięstwu goście wyprzedzili Napoli w tabeli i są na siódmym miejscu z dorobkiem 24 punktów. Zespół z Neapolu ma o trzy mniej i jest ósmy, ale w niedzielę może spaść nawet na 10. pozycję.

Prowadzący w tabeli Inter Mediolan (38 pkt) swoje spotkanie we Florencji rozegra w niedzielę o 20.45. Może przystępować do niego już nie jako lider - to zależy od tego, czy broniący tytułu Juventus Turyn (36), którego bramkarzem jest Wojciech Szczęsny, pokona przed własną publicznością Udinese (początek spotkania o 15).

Trzecie miejsce zajmuje obecnie Lazio Rzym (33). Klub ze stolicy zmierzy się na wyjeździe z czwartym Cagliari (29) w poniedziałek o 20.45.