Mateusz Brożyna 21.12.2019

Championship. Gol i asysta Kamila Grosickiego, Polak bohaterem Hull City

Kamil Grosicki zdobył bramkę, a jego Hull City pokonało Birmingham City 3:0 (1:0) w meczu 23. kolejki piłkarskiej Championship - zaplecza Premier League. Polak ma już sześć ligowych goli w tym sezonie.
  • Polski skrzydłowy wpisał się na listę strzelców w 58. minucie, wykorzystując podanie Jarroda Bowena
  • Grosicki zanotował również asystę przy bramce Toma Eavesa w 1. minucie doliczonego czasu gry pierwszej połowy. W 81. minucie reprezentanta Polski zmienił George Honeyman

Grosicki podwyższył prowadzenie gospodarzy na 2:0 w 58. minucie. Wcześniej, w doliczonym czasie pierwszej połowy, na listę strzelców po podaniu Polaka wpisał się Tom Eaves, a wynik ustalił w 88. minucie Keane Lewis-Potter.

"Tygrysy" mają 33 punkty i zajmują 11. miejsce. O 17 więcej ma prowadzący w tabeli West Bromwich Albion.