Mateusz Brożyna 22.12.2019

Superpuchar Włoch. Juventus bezradny w meczu z Lazio, rzymianie z piątym trofeum w historii

Piłkarze S.S. Lazio Rzym po raz piąty w historii zdobyli Superpuchar Włoch. W spotkaniu rozegranym w stolicy Arabii Saudyjskiej - Rijadzie - zdobywcy pucharu kraju w poprzednim sezonie pokonali drużynę mistrza kraju - Juventus Turyn 3:1 (1:1).
  • W poprzednim sezonie w Superpucharze Juventus pokonał AC Milan 1:0. Jedynego gola strzelił Cristiano Ronaldo
  • Lazio i Juventus spotkały się w finale w 2017 roku, górą byli wtedy rzymianie, którzy wygrali 3:2
  • Całe spotkanie w bramce Juventusu rozegrał Wojciech Szczęsny
  • Mecz o Superpuchar Włoch rozegrano po raz 32

Zawodnicy Lazio, zdobywcy Pucharu Włoch, sięgnęli po kolejne trofeum. W 16. minucie objęli prowadzenie po koronkowej akcji, którą wykończył Hiszpan Luis Alberto. Tuż przed przerwą wyrównującą bramkę dla mistrzów Italii zdobył Argentyńczyk Paulo Dybala.

Milan rozbity w pył. Atalanta upokorzyła drużynę Piątka

Mecz rozstrzygnął się w drugiej połowie, a punktem zwrotnym była 73. minuta, gdy Szczęsnego pokonał silnym strzałem z pięciu metrów Bośniak Senad Lulic. Wynik ustalił w doliczonym czasie gry Danilo Cataldi precyzyjnym uderzeniem z rzutu wolnego. Chwilę wcześniej czerwoną kartkę otrzymał urugwajski pomocnik Juventusu Rodrigo Bentancur.

Drużyna Lazio po raz piąty sięgnęła po Superpuchar, poprzednio w 1998, 2000, 2009 i 2017 roku. Juventus triumfował osiem razy, m.in. w ubiegłym roku, ze Szczęsnym w składzie.

Mecz po raz 11. odbył się poza granicami Italii. Rozgrywano go w USA, Chinach, Katarze, Libii, a przed rokiem w innym mieście Arabii Saudyjskiej - Dżuddzie.