Mateusz Brożyna 03.01.2020

Premier League. Liverpool nie zwalnia tempa, "The Reds" pewnie kroczą po tytuł

Liverpool pokonał Sheffield United 2:0 (1:0) w meczu 21. kolejki piłkarskiej Premier League. Gole dla podopiecznych trenera Jurgena Kloppa strzelali: Mohamed Salah (4') i Sadio Mané (64'). "The Reds" umocnili się na prowadzeniu w ligowej tabeli z dorobkiem 58 punktów. Drugie miejsce zajmuje Leicester (45 pkt.), a trzecie Manchester City (44 pkt.).
  • Ostatni raz Liverpool przegrał rok temu - 3 stycznia 2019 roku w meczu przeciwko Manchesterowi City
  • Na Anfield Road "The Reds" nie przegrali w lidze od maja 2017 roku
  • Obrońcy tytułu Manchester City, tracą do podopiecznych Juergena Kloppa 14 punktów

Gospodarze objęli prowadzenie już w czwartej minucie, kiedy Szkot Andrew Robertson dośrodkował w pole karne, a piłkę do bramki posłał Egipcjanin Mohamed Salah. Na 2:0 podwyższył w 64. minucie Senegalczyk Sadio Mane.

Liverpool miał całkowitą kontrolę nad przebiegiem spotkania. Na początku meczu rywale oddali jeden celny strzał, z którym łatwo poradził sobie brazylijski bramkarz Alisson Becker, a później praktycznie ani razu nie stworzyli zagrożenia. Wyjątkiem była akcja z 87. minuty, kiedy z bliska na bramkę uderzał Szkot Oliver McBurnie, ale skiksował i posłał piłkę wprost do Alissona.

Statystyki również wskazywały na ogromną przewagę gospodarzy - mieli piłkę przez 75 procent czasu gry, stworzyli 19 okazji bramkowych, a rywale - trzy.

Ostatnia porażka w Premier League podopiecznym Niemca Juergena Kloppa przydarzyła się niemal równo rok temu - 3 stycznia 2019, kiedy ulegli na wyjeździe mistrzowi kraju Manchesterowi City 1:2. Od tego czasu ich bilans to 32 zwycięstwa i pięć remisów.

Passa bez ligowej porażki przed własną publicznością trwa od maja 2017 roku - 51 meczów, 41 wygranych, 10 remisów.

Sport w 2020: IO i Euro daniami głównymi sportowego menu [KALENDARIUM]

Liverpool ma 58 punktów i o 13 wyprzedza wicelidera Leicester City, a o 14 broniący tytułu Manchester City. Do tego ma o jeden mecz rozegrany mniej od tych rywali. Beniaminek z Sheffield, który poniósł dopiero drugą wyjazdową porażkę w tym sezonie, jest na ósmej pozycji z 29 punktami.

W środę w hicie tej kolejki Arsenal Londyn wygrał u siebie z Manchesterem United 2:0 po golach Nicolasa Pepe z Wybrzeża Kości Słoniowej oraz Greka Sokratisa Papastathopoulosa. Było to dopiero drugie zwycięstwo "Kanonierów" w ostatnich 16 spotkaniach i zarazem pierwsze pod wodzą nowego trenera - Hiszpana Mikela Artety.

Obecnie mają 27 punktów i są na 10. miejscu. Manchester United zgromadził o cztery więcej i jest piąty.

We wcześniejszych środowych spotkaniach zwycięstwa odniosły obie drużyny, w barwach których wystąpili Polacy: Southampton Jana Bednarka wygrał u siebie z Tottenhamem Hotspur 1:0, a West Ham United z bramkarzem Łukaszem Fabiańskim rozgromił Bournemouth 4:0.