PolskieRadio 24
Mateusz Brożyna 13.01.2020

Rajd Dakar 2020. Jakub Przygoński w czołówce, pierwsze podium Fernando Alonso

Jakub Przygoński z Orlen Team zajął szóste miejsce podczas ósmego etapu tegorocznej edycji Rajdu Dakar. Nieoczekiwanie pętlę wokół Wada Al Davasir wygrał Francuz Mathieu Serradori, z kolei drugie miejsce zajął dwukrotny mistrz świata Formuły 1 Fernando Alonso.
  • Polski kierowca powiedział na mecie (IAR)

Paulo Goncalves  Dakar śmierć .jpg
Tragedia na 7. etapie Dakaru. Nie żyje motocyklista

Dla uczestników dakarowego maratonu był to etap żałobny, po tym jak w niedzielę zginął portugalski motocyklista Paulo Goncalves. Z powodu tragicznych wydarzeń organizatorzy odwołali rywalizację w Wada Al Davasir dla motocykli i quadów.

W poniedziałek Jakub Przygoński i Timo Gottschalk do lidera stracili ponad dziewięć minut. Wcześniej polsko-niemiecki duet dwukrotnie zmagał się z awarią samochodu Mini.

Podium ósmego etapu uzupełnił Argentyńczyk Orlando Terranova. W klasyfikacji generalnej Dakaru pierwszą pozycję utrzymał Hiszpan Carlos Sainz, który prowadzi przed Katarczykiem Nasserem Al-Attiyahem i Francuzem Stephanem Peterhanselem.

Przygoński w "generalce" zajmuje obecnie 25. miejsce.

Wśród kierowców lekkich pojazdów UTV Aron Domżała z pilotem Maciejem Martonem zajęli 5. miejsce ze startą 13 minut do brazylijskiej załogi Reinaldo Vareli. Ojcowie polskich kierowców, Maciej Domżała i Rafał Marton dojechali do mety na 17. pozycji ze stratą ponad 37 minut.

W klasyfikacji łącznej lekkich pojazdów UTV Aron Domżała i Maciej Marton pozostają na 9. miejscu ze startą nieco ponad 3 i pół godziny do Caseya Curriego ze Stanów Zjednoczonych; ich ojcowie są na 13. pozycji (strata ponad 6 godzin).

14 stycznia zawodnicy rozpoczną dziewiąty etap na trasie: Wada Al-Davasir - Haradhliczący 891 km, w tym 415 km odcinka specjalnego.