PolskieRadio 24
Mateusz Brożyna 14.01.2020

Rajd Dakar 2020. Przygoński tuż za podium, trzecie etapowe zwycięstwo Peterhansela

Jakub Przygoński i Timo Gottschalk z Orlen Team zajęli czwarte miejsce na dziewiątym etapie Rajdu Dakar. Na trasie z Wadi Al Dawasir do Haradh najlepszy był Francuz Stephane Peterhansel, który o 15 sekund wyprzedził Katarczyka Nassera Al-Attiyaha. Podium uzupełnił Saudyjczyk Yasir Seaidan.
  • Przygoński podkreśla, że był to dla niego udany dzień (IAR)

Orlen Team w natarciu. "Mamy coraz lepszą prędkość"

Tym razem trzecie etapowe zwycięstwo w tegorocznej edycji odniósł "Monsieur Dakar", który cały czas walczy z Al-Attiyahem i Carlosem Sainzem o triumf w Dakarze. "El Matador" dojechał na metę z ponad sześciominutową stratą do lidera, ale mimo tego zachował pierwsze miejsce w klasyfikacji generalnej rajdu.

Przygoński zaliczył bardzo dobre tempo i ostatecznie uplasował się na czwartej pozycji, mimo wcześniejszych awarii, potwierdzając świetną dyspozycję.

Wtorkowe zmagania motocyklistów zakończyły się zwycięstwem Chilijczyka Pablo Quintanilli. Najlepszy z Polaków - Maciej Giemza z Orlen Teamu - był we wtorek dwudziesty (strata 16.40). Czwarte miejsce zajął lider klasyfikacji generalnej Amerykanin Ricky Brabec.

W kategorii quadów na trzecim miejscu uplasował się Arkadiusz Lindner, na siódmym Rafał Sonik, a na dwunastym Kamil Wiśniewski. Wygrał Chilijczyk Ignacio Casale, który umocnił się na prowadzeniu w klasyfikacji łącznej. Sonik jest w niej trzeci.

15 stycznia zawodnicy rozpoczną dziesiąty etap na trasie: Haradh - Shubaytah, liczący 608 km, w tym 534 km odcinka specjalnego.