PolskieRadio 24
Paweł Majewski 20.01.2020

Premier League: bramkarz "The Reds" bohaterem hitu. Alisson asystował Salahowi

W niedzielnym meczu hicie angielskiej Premier League prowadzący w tabeli Liverpool FC pokonał u siebie Manchester United 2:0. W doliczonym czasie gry wynik ustalił Mohamed Salah, któremu asystował...bramkarz "The Reds" Allison Becker.
  • Podopieczni Juergena Kloppa nie zatrzymują się na drodze po tytuł
  • W meczu z United asystą popisał się... bramkarz "The Reds"
  • Alisson daleko wykopał piłkę, a sytuację na gola zamienił Salah

Liverpool pewnie kroczy po pierwsze od 1990 roku mistrzostwo Anglii. W dwudziestu dwóch rozegranych spotkaniach podopieczni Juergena Kloppa zdobyli aż 64 punkty. Jedyną ekipą, która potrafiła zremisować z "The Reds" był Manchester United, który dokonał tego w październiku (1:1). W niedzielnym rewanżu faworyci sięgnęli jednak po komplet punktów.

W 14. minucie do dośrodkowania z rzutu rożnego najwyżej wyskoczył Virgil van Dijk i wyprowadził gospodarzy na prowadzenie. Później "The Reds" nadal dominowali. Jeszcze dwukrotnie trafili do siatki, ale bramki nie zostały uznane. Na początku drugiej połowy w słupek trafił Jordan Henderson, jednak podwyższyć wynik udało się dopiero w doliczonym czasie gry.

Po jednym z kontrataków "Czerwonych Diabłów" Alisson złapał piłkę i szybko wykopał do Salaha, który nie dał złapać się na spalonym. Egipcjanin popędził na bramkę i pokonał Davida de Geę w sytuacji sam na sam. Chwilę potem brazylijski golkiper Liverpoolu przebiegł całe boisko, by cieszyć się z podwyższenia prowadzenia i swojej asysty.

Liverpool FC ma już 16 punktów przewagi nad drugim Manchesterem City i jeden mecz więcej do rozegrania. "Czerwone Diabły" przegrały siódmy mecz w sezonie, mają na koncie 34 punkty i zajmują obecnie piąte miejsce.