PolskieRadio 24
Mateusz Brożyna 21.01.2020

Udany powrót po dwóch latach przerwy w grze. Jerzy Janowicz wygrał trzysetowy bój w Rennes

Po dwóch latach przerwy Jerzy Janowicz wrócił na kort. Polak wygrał w pierwszej rundzie turnieju tenisowego ATP Challenger w Rennes. Po trzysetowym spotkaniu pokonał Czecha Tomasa Machaca 7:6 (7-3), 6:7 (4-7), 6:4. Następnym rywalem 29-latka będzie Francuz Constant Lestienne.
  • Ostatni raz Janowicz pojawił się na korcie w listopadzie 2017 roku
  • W Rennes Polak występuje z "dziką kartą"

Janowicz ostatni raz zagrał w listopadzie 2017 roku. W poniedziałek łodzianin rozegrał pierwsze spotkanie w I rundzie turnieju halowego ATP Challenger w Rennes. Wcześniej Polak wielokrotnie zmagał się z problemami zdrowotnymi, stąd dwuletnia przerwa w grze.

Karierę Janowicza wyhamowały kontuzję, a jego ostatnim starciem był również challenger. W Bratysławie skreczował w ćwierćfinale przeciwko Białorusinowi Michaiłowi Kukuszkinowi.

Pięciosetowy bój Huberta Hurkacza na otwarcie AO

Mimo długiej przerwy Polak wytrzymał kondycyjnie trzysetowe starcie, zakończone zwycięstwem. Dzięki wygranej 29-letni tenisista zdobył cztery punkty do światowego rankingu. Wtorek będzie dla Janowicza dniem wolnym, z kolei w środę rywalem Janowicza będzie rozstawiony z numerem 10. Constant Lestienne.

Jerzy Janowicz zagra również w deblu w parze z Szymonem Walkowem. Ich przeciwnikami w I rundzie będą grający z "dziką kartą" Francuzi Evan Furness i Valentin Royer.