PolskieRadio 24
Mateusz Brożyna 22.01.2020

Australian Open. Hurkacz żegna się z singlem, ale zostaje gra podwójna. "Trzeba wziąć to doświadczenie"

- Były zdecydowanie szanse w tych pierwszych setach. W trzecim byłem blisko wyrównania stanu gry i może wtedy by się coś zmieniło - przyznał po porażce Hubert Hurkacz. Polak odpadł w drugiej rundzie wielkoszlemowego turnieju tenisowego Australian Open, przegrywając z reprezentantem gospodarzy Johnem Millmanem 4:6, 5:7, 3:6.
  • 31. w rankingu ATP Hurkacz okazał się słabszy od notowanego szesnaście pozycji niżej Millmana
  • W pierwszej rundzie Polak pokonał Austriaka Dennisa Novaka w pięciu setach, mimo, że przegrał dwa pierwsze
  • Tym razem nie udało się odwrócić losów spotkania
Hurkacz poza turniejem. Millman zbyt mocny dla Polaka

Polak w trakcie spotkania z Australijczykiem popełnił zbyt dużo błędów, ale jak stwierdził "trzeba iść dalej".

- Mogłem wejść na falę wznoszącą i dalej grać lepiej. Niestety nie udało się i trzeba wziąć to doświadczenie i iść do przodu - dodał wrocławianin.

W trzeciej rundzie Millman zagra z Szwajcarem Rogerem Federerem (3 ATP), który w drugiej rundzie pokonał Serba Filipa Krajinovicia (41 ATP) 6:1, 6:4, 6:1.

Hubert Hurkacz zagra jeszcze w pierwszej rundzie gry podwójnej. Polak i reprezentant Kanady Vasek Pospisil będą rywalizować z rozstawionymi z numerem 14. Brytyjczykami Jamie'm Murray'em i Neal'em Skupski'm.

Wyniki środowych meczów 2. rundy turnieju mężczyzn w wielkoszlemowym Australian Open:

Stefanos Tsitsipas (Grecja, 6) - Philipp Kohlschreiber (Niemcy) walkower
Sam Querrey (USA) - Ricardas Berankis (Litwa) 7:6 (7-2), 4:6, 6:4, 6:4
Yoshihito Nishioka (Japonia) - Daniel Evans (W.Brytania, 30) 6:4, 6:3, 6:4
Guido Pella (Argentyna, 22) - Gregoire Barrere (Francja) 6:1, 6:4, 3:6, 6:3
Diego Schwartzman (Argentyna, 14) - Alejandro Davidovich Fokina (Hiszpania) 6:1, 6:4, 6:2
Novak Djoković (Serbia, 2) - Tatsuma Ito (Japonia) 6:1, 6:4, 6:2
Marton Fucsovics (Węgry) - Jannik Sinner (Włochy) 6:4, 6:4, 6:3
Marin Cilic (Chorwacja) - Benoit Paire (Francja, 21) 6:2, 6:7 (6-8), 3:6, 6:1, 7:6 (7-3)
Milos Raonic (Kanada, 32) - Cristian Garin (Chile) 6:3, 6:4, 6:2
Tennys Sandgren (USA) - Matteo Berrettini (Włochy, 8) 7:6 (9-7), 6:4, 4:6, 2:6, 7:5
Tommy Paul (USA) - Grigor Dimitrow (Bułgaria, 18) 6:4, 7:6 (8-6), 3:6, 6:7 (3-7), 7:6 (10-3)
Dusan Lajović (Serbia, 24) - Marc Polmans (Australia) 6:2, 6:4, 6:3
John Millman (Australia) - Hubert Hurkacz (Polska) 6:4, 7:5, 6:3
Roger Federer (Szwajcaria, 3) - Filip Krajinović (Serbia) 6:1, 6:4, 6:1
Roberto Bautista Agut (Hiszpania, 9) - Michael Mmoh (USA) 5:7, 6:2, 6:4, 6:1
Fabio Fognini (Włochy, 12) - Jordan Thompson (Australia) 7:6 (7-4), 6:1, 3:6, 4:6, 7:6 (10-4)