Mateusz Brożyna 23.02.2020

Serie A. Tysięczny mecz Ronaldo, Portugalczyk przedłużył rekordową serię

Juventus Turyn pokonał na wyjeździe zamykające tabelę włoskiej Serie A SPAL 2:1 w meczu 25. kolejki rozgrywek. W bramce gości stał Wojciech Szczęsny, a w pokonanej drużynie całe spotkanie rozegrali Thiago Cionek i Arkadiusz Reca. Jedną z bramek dla "Starej Damy" zdobył Cristiano Ronaldo, dla którego było to kolejny gol w 11. spotkaniu z rzędu.
  • Liderem tabeli jest Juventus (60 pkt), który ma cztery punkty przewagi nad Lazio i sześć nad Interem
  • Ronaldo rozegrał 1000. mecz w karierze

Prowadzenie Juventusowi w 39. minucie dał Cristiano Ronaldo, który wykończył dośrodkowanie Juana Cuadrado. Portugalczyk na listę strzelców wpisał się w 11. spotkaniu z rzędu i tym samym wyrównał rekord ustanowiony w 1994 roku przez słynnego Argentyńczyka Gabriela Batistutę. W poprzednim sezonie tym samym wyczynem popisał się Fabio Quagliarella.

Ronaldo obchodził też w sobotę jubileusz. Spotkanie w Ferrarze było jego 1000. w karierze. Blisko był uczczenia go kolejnym golem, ale w końcówce z rzutu wolnego trafił w poprzeczkę.

W 60. minucie podwyższył Aaron Ramsey efektownie przelobowując bramkarza rywali. Gospodarze kontaktową bramkę zdobyli w 69., a Szczęsny nie miał w tej sytuacji większych szans. Andrea Petagna pokonał go bowiem z rzutu karnego.

W końcówce żółtą kartką ukarany został Cionek.

Dzięki zwycięstwu Juventus do czterech punktów powiększył przewagę nad Lazio Rzym i do sześciu nad Interem Mediolan. Najgroźniejsi rywale "Starej Damy" na boisko wybiegną jednak dopiero w niedzielę. Stołeczna ekipa na wyjeździe zagra z Genoą Filipa Jagiełły, a Inter podejmie Sampdorię Bartosza Bereszyńskiego i Karola Linettego.

Szanse SPAL na pozostanie w Serie A wydają się być już tylko matematyczne. Przegrał piąty mecz z rzędu i do miejsca gwarantującego utrzymanie traci już osiem punktów, a zajmujące je Sampdoria rozegrała o jeden mecz mniej.

W sobotę odbędzie się jeszcze jedno spotkanie, a trudne zadanie czeka w nim Bartłomieja Drągowskiego. Bramkarz Fiorentiny będzie musiał odpierać ataki Milanu i słynnego Szweda Zlatana Ibrahimovicia.