PolskieRadio 24
Paweł Majewski 31.05.2020

Bundesliga: jednostronny mecz w Paderborn. Borussia gromi i utrzymuje dystans do Bayernu

Piłkarze Borussii Dortmund pokonali na wyjeździe SC Paderborn 6:1 w niedzielnym meczu Bundesligi. Cały mecz w barwach zwycięzców zagrał Łukasz Piszczek.

Po niedawnej porażce z Bayernem Monachium (0:1) szanse dortmundczyków na mistrzostwo Niemiec znacznie zmalały. Borussia przed 29. kolejką traciła siedem punktów do monachijczyków, którzy dzień wcześniej nie dali szans Fortunie Duesseldorf (5:0). Chcąc utrzymać kontakt z głównym rywalem, podopieczni Luciena Favre'a nie mogli sobie pozwolić na stratę punktów.

Kapitanem BVB był Łukasz Piszczek, który po raz kolejny znalazł się w wyjściowym składzie Borussii. W pierwszej połowie żółto-czarni sprawiali jednak wrażenie zdekoncentrowanych i nie potrafili trafić do siatki najsłabszej drużyny Bundesligi. Dobre okazji do zdobycia gola zmarnowali Thorgan Hazard, Emre Can czy Julian Brandt.

Gra Borussii znacznie odmieniła się po przerwie. Wówczas wicemistrzowie Niemiec nie dali szans beniaminkowi, zdobywając aż sześć goli. Bohaterem był Jadon Sancho. Anglik trzykrotnie trafiał do siatki Paderborn. Golkipera gospodarzy Leopolda Zingerle pokonywali także Hazard, Achraf Hakimi oraz Marcel Schmelzer.

Podopiecznych Steffena Baumgarta stać było tylko na honorową bramkę Uwe Huenemeiera z rzutu karnego. Dzięki wygranej goście utrzymali dystans dzielący ich do Bayernu. W 29 kolejkach monachijczycy zgromadzili 67 punktów, o 7 więcej od BVB. Trzecie miejsce w tabeli zajmuje Borussia Moenchengladbach (56 pkt), która we wcześniejszym niedzielnym meczu pewnie pokonała 4:1 Union Berlin, którego bramki strzegł Rafał Gikiewicz.

Łukasz Piszczek zagrał cały mecz w barwach BVB.