PolskieRadio 24
Jakub Pogorzelski 27.06.2020

Ekstraklasa: ŁKS kontynuuje fatalną serię. Wisła Płock bezlitosna dla spadkowicza

W pierwszym sobotnim meczu 33. kolejki Ekstraklasy Wisła Płock wygrała na swoim stadionie z pewnym degradacji Łódzkim Klubem Sportowym 2:0. Obie bramki padły po błędach środkowych obrońców gości.

00:37 arndt.mp3 W bramce ŁKS-u wystąpił 18-letni Dawid Arndt, dla którego był to ligowy debiut (IAR)

00:36 sobolewski.mp3 Wisła przerwała serię sześciu spotkań bez zwycięstwa, co bardzo ucieszyło trenera płocczan Radosława Sobolewskiego (IAR)

Błędy gości

Goście z Łodzi są najsłabszą drużyną tego sezonu i już przed meczem nie mieli nawet matematycznych szans na utrzymanie w Ekstraklasie. Przebieg meczu w Płocku potwierdził dlaczego. Uporczywe próby rozgrywania piłki krótkimi podaniami często kończyły się stratami, a błędy w ustawieniu defensywy bezlitośnie obnażali piłkarze Wisły Płock.

Piękny gest Carlosa Teveza. Słynny piłkarz przekaże całość zarobków na walkę z koronawirusem

Debiutujący w najwyższej klasie rozgrywkowej bramkarz Dawid Arndt po raz pierwszy musiał wyciągać piłkę z siatki w 19. minucie. Po długim podaniu z własnej połowy Michała Marcjanika, irlandzki napastnik Cillian Sheridan wyprzedził Morosa i w sytuacji sam na sam zachował zimną krew.

Podopieczni Radosława Sobolewskiego kontynuowali swój pomysł na konstruowanie akcji, szukając podań za plecy środkowych obrońców. W 38. minucie przyniosło to drugiego gola dla "Nafciarzy", gdy po podaniu Adamczyka na pozycji napastnika znalazł się skrzydłowy Piotr Tomasik i swoją słabszą, prawą nogą, podwoił prowadzenie zespołu.

Brak wiary w zwycięstwo

Po zmianie stron piłkarze z Łodzi starali się odwrócić losy meczu. Swoje szanse mieli Guima czy Dąbrowski, jednak Krzysztof Kamiński nie dał się zaskoczyć. Z każdą kolejną minutą można było zauważyć coraz większe zrezygnowanie wśród podopiecznych Wojciecha Stawowego.

Jedną z nielicznych groźnych kontr płocczanie wyprowadzili w 77. minucie, gdy rezerwowy Karol Angielski lewą nogą próbował trafić do siatki, lecz na jego drodze stanął Arndt. Swoją szansę miał także w doliczonym czasie gry obrońca Alan Uryga, który trafił w słupek. Wynik meczu nie uległ zmianie - Wisła Płock pewnie wygrała na swoim stadionie pierwszy mecz po przerwie spowodowanej pandemią.

Wisła Płock - ŁKS Łódź 2:0 (2:0)

Bramki: 1:0 Cillian Sheridan (19), 2:0 Piotr Tomasik (38).

Żółta kartka - Wisła Płock: Maciej Ambrosiewicz, Michał Marcjanik. ŁKS Łódź: Jan Sobociński, Maciej Wolski, Ricardo Guima.

Sędzia: Łukasz Szczech (Warszawa). Widzów 601.

Wisła Płock: Krzysztof Kamiński - Cezary Stefańczyk, Michał Marcjanik, Alan Uryga, Angel Garcia Cabezali - Mateusz Szwoch, Maciej Ambrosiewicz, Dominik Furman, Hubert Adamczyk (66. Giorgi Merebaszwili), Piotr Tomasik (90. Dawid Kocyła) - Cillian Sheridan (61. Karol Angielski).

ŁKS Łódź: Dawid Arndt - Jan Sobociński (69. Łukasz Sekulski), Maciej Dąbrowski, Maciej Wolski, Ricardo Guima - Adam Ratajczyk, Carlos Moros Gracia, Michał Trąbka, Jan Grzesik, Przemysław Sajdak (59. Pirulo) - Jakub Wróbel (88. Antonio Dominguez)

Gra Ekstraklasa, Studio S-13 wraca. "Ta formuła to wzorzec sportowego radia"