PolskieRadio 24
Jakub Pogorzelski 27.06.2020

Ekstraklasa: Wisła Kraków coraz bliżej utrzymania. Błaszczykowski zszedł z kontuzją

Wisła Kraków jest już niemal pewna utrzymania w lidze po wygranej w 33. kolejce z Górnikiem Zabrze 1:0. Fanom krakowskiego klubu humory psuje jednak kontuzja, której doznał Jakub Błaszczykowski.

Pierwsza połowa nie przyniosła bramek, choć oba zespoły miały swoje szanse. W drużynie gospodarzy rzucała się w oczy zwłaszcza aktywność skrzydłowych - Jirki i Jimeneza, którzy raz za razem stwarzali zagrożenie pod bramką rywali. Swoich szans szukała też gwiazda Górnika - Igor Angulo, okazję miał także Przemysław Wiśniewski.

Ekstraklasa: mistrzostwo musi poczekać. Legia zremisowała z Piastem

Wisła cierpliwie czekała na swój moment w meczu. Najlepszą sytuację zmarnował po podaniu Chuki napastnik z Izreala Alon Turgeman. Najważniejszą sytuacją był jednak kontratak, podczas którego biegnący sprintem Jakub Błaszczykowski doznał kontuzji i musiał zejść z boiska.

Zastąpił go Rafał Boguski, który chwilę po zmianie stron zaliczył asystę. Po składnej akcji dograł on piłkę w pole karne, gdzie skierował ją do siatki wbiegający na pozycję Turgeman. Można było odnieść wrażenie, że podopieczni Marcina Brosza w przerwie zapomnieli jak się gra w piłkę.

00:29 Skowronek.mp3 Trener Wisły Artur Skowronek podkreśla, że choć pierwsza połowa nie poszła po jego myśli, to w drugiej krakowski zespół funkcjonował już tak jak oczekiwał. (IAR)

"Biała Gwiazda" stwarzała sobie kolejne szanse, w których umiejętnościami bramkarskimi wykazywał się Martin Chudy. W grze Górnika brakowało animuszu i pomysłu na złamanie dobrze zorganizowanej defensywy rywali.

Mimo to, trener Skowronek miał kolejny powód do zdenerwowania - po Błaszczykowskim, w drugiej połowie kontuzji mięśniowej doznał obrońca Lukas Klemenz. Po interwencji medycznej zdecydowano jednak o pozostawieniu go na boisku.

00:31 Brosz.mp3 Trener Górnika Marcin Brosz wskazywał na nieskuteczność swoich podopiecznych (IAR)

Choć Górnik atakował w końcówce spotkania, posyłając kolejne dośrodkowania w pole karne gości, wynik nie uległ zmianie. To pierwsza porażka klubu z Zabrza od powrotu po pandemii.

Górnik Zabrze - Wisła Kraków 0:1 (0:0).

Bramki: 0:1 Alon Turgeman (48).

Żółta kartka - Górnik Zabrze: Georgios Giakoumakis.

Sędzia: Krzysztof Jakubik (Siedlce). Widzów 4 268.

Górnik Zabrze: Martin Chudy - Stavros Vassilantonopoulos (59. Dariusz Pawłowski), Paweł Bochniewicz, Przemysław Wiśniewski, Erik Janza - Erik Jirka (79. Adam Ryczkowski), Daniel Ściślak (59. David Kopacz), Filip Bainović, Jesus Jimenez - Igor Angulo, Georgios Giakoumakis.

Wisła Kraków: Mateusz Lis - Lukas Klemenz, Rafał Janicki, Hebert, Maciej Sadlok - Jakub Błaszczykowski (28. Rafał Boguski), Chuca (67. Gieorgij Żukow), Vullnet Basha (90+1. Marcin Wasilewski), Nikola Kuveljić, Mateusz Hołownia - Alon Turgeman.