Paweł Majewski 03.07.2020

Serie A: hit kolejki dla Atalanty. Nieuznany gol Arkadiusza Milika

Atalanta wygrała w Bergamo z Napoli 2:0 w pierwszym z dwóch czwartkowych meczów włoskiej ekstraklasy piłkarskiej. W drużynie gości grał od początku Piotr Zieliński, a od 58. minuty Arkadiusz Milik.
  • Arkadiusz Milik trafił do siatki, jednak jego gol nie został uznany, gdyż Polak znajdował się na pozycji spalonej
  • Atalanta w obecnym sezonie bije rekordy skuteczności
  • Porażka sprawiła, że szanse Napoli na awans do Ligi Mistrzów zmalały do minimum
Serie A: drużyna reprezentantów Polski coraz bliżej utrzymania. Ważna wygrana Sampdorii

W 80. minucie Milik, najskuteczniejszy zawodnik drużyny z Neapolu (10 trafień), strzelił gola, ale z pozycji spalonej i sędzia go nie uznał. Bramki dla gospodarzy zdobyli Chorwat Mario Pasalić (47) oraz Niemiec Robin Gosens (56).

Piłkarze dają nadzieję Bergamo

Ten sezon może być najlepszym w historii klubu z Bergamo, choć dla mieszkańców miasta ostatnie miesiące były koszmarem w związku z pandemią koronawirusa. Piłkarze Atalanty dają im promyk radości swoimi sukcesami. Drużyna jest już w ćwierćfinale Ligi Mistrzów, a w Serie A spisuje się dzielnie, zajmując czwartą lokatę, zapewniającą udział w kolejnej edycji Champions League.

W 29 meczach zawodnicy Atalanty zdobyli aż 82 bramki, o 23 więcej niż... lider rozgrywek Juventus Turyn, do którego tracą 12 punktów.

Liga Mistrzów się oddala

Napoli zajmuje szóstą pozycję, dającą mu prawo gry w kwalifikacjach do Ligi Europy. Do Atalanty traci już 15 punktów, więc praktycznie nie ma szans na występ w Lidze Mistrzów.