Aneta Hołówek 14.07.2020

La Liga: cenna zdobycz "Królewskich". Real Madryt zbliża się do tytułu

Piłkarze Realu Madryt pokonując na wyjeździe Granadę 2:1 odnieśli dziewiąte kolejne ligowe zwycięstwo po przymusowej przerwie w rozgrywkach spowodowanej koronawirusem i są krok od mistrzostwa Hiszpanii. Druga w tabeli Barcelona na dwie kolejki przed końcem ma cztery punkty straty.

Real po wznowieniu rywalizacji nie stracił ani jednego punktu, choć nie zawsze jego zwycięstwa były przekonujące. A dyktowane dla "Królewskich" rzuty karne często były kontrowersyjne.

W poniedziałek ekipa Zinedine Zidane'a wygrała dzięki trafieniom Francuzów Ferlanda Mendy'ego (10) i Karima Benzemy (16). Drugi z nich zdobył 19. gola w sezonie i w klasyfikacji najskuteczniejszych ustępuje jedynie Argentyńczykowi Lionelowi Messiemu z Barcelony - 22 trafienia.

Po wznowieniu rozgrywek piłkarze z Madrytu stracili tylko trzy gole (w tym jeden w poniedziałek), co spowodowało, że przerwano passę belgijskiego bramkarza Thibauta Courtoisa. Był on niepokonany przez 507 minut. Dla Granady w 50. minucie strzelił Wenezuelczyk Darwin Machis.

W najbliższej serii meczów "Królewskich" czeka w czwartek mecz u siebie z Villarealem i jeśli wygrają zapewnią sobie mistrzostwo.

Jeśli oba czołowe zespoły - Real i Barcelona - zakończą sezon z równą liczbą punktów, wyżej sklasyfikowani będą stołeczni, którzy mają korzystniejszy bilans bezpośrednich spotkań z "Barcą" (0:0 i 2:0).