PolskieRadio24.pl
Paweł Słójkowski 15.07.2020

Premier League: szczęśliwe zwycięstwo Arsenalu. Dziurawa obrona mistrzów Anglii

Arsenal wygrał 2:1 z Liverpoolem w najciekawszym spotkaniu 36. kolejki Premier League. W Anglii cały czas toczy się walka o grę w europejskich pucharach oraz o utrzymanie w elicie.

Hit kolejki rozpoczął się po myśli Liverpoolu, który objął prowadzenie po strzale Sadio Mane z bliskiej odległości. Była 20. minuta meczu i wydawało się, że "The Reds" pójdą za ciosem i strzelą kolejne gole przeżywającym niedzielną derbową porażkę z Tottenhamem rywalom.

Niestety dla kibiców nowych mistrzów Anglii, obrona zespołu Juergena Kloppa miała katastrofalny wieczór. Najpierw fatalnie skiksował van Dijk, który podał piłkę do Lacazette'a, a Francuz nie miał najmniejszych problemów z tym, by minąć bramkarza i wbić piłkę do pustej bramki. Przy drugim golu źle wybijał piłkę Alisson, a wykorzystał to Reiss Nelson.

Choć Liverpool był stroną dominującą, na przerwę musiał schodzić z niekorzystnym wynikiem. Po wznowieniu gry podrażnieni mistrzowie rzucili się do ataków, spychali rywali do defensywy, ale nie potrafili wbić piłki do siatki. Strzały, które dały Arsenalowi gole, były jedynymi, które "Kanonierzy" oddali w całym spotkaniu, jednak wystarczyło to do tego, by odnieść zwycięstwo.

Warto zaznaczyć, że świetny mecz w bramce londyńczyków rozegrał Martinez.

W pozostałych środowych meczach Burnley zdołało urwać punkty walczącemu o europejskie puchary Wolverhampton, w doliczonym czasie gry skutecznie egzekwując rzut karny i wyrównując stan meczu na 1:1. Wykorzystał to Tottenham, pewnie wygrywając z Newcastle 3:1 - dwa razy na listę strzelców wpisał się Harry Kane, który zdobył już 200 goli dla "Spurs".

Manchester City pokonał Bournemouth, które cały czas jest na miejscu spadkowym, jednak wciąż wierzy w utrzymanie. West Ham i Watford, będące w tabeli przed "Wisienkami", zagrają ze sobą w piątek.