PolskieRadio24.pl
Paweł Słójkowski 08.08.2020

Liga Mistrzów: popis Roberta Lewandowskiego. Bayern rozbił Chelsea

Bayern Monachium wygrał 4:1 z Chelsea w rewanżowym spotkaniu 1/8 finału Ligi Mistrzów. Robert Lewandowski zanotował kapitalny występ, zdobywając dwa gole i asystując przy kolejnych dwóch.

Losy rywalizacji Bayernu i Chelsea wydawały się rozstrzygnięte jeszcze przed sobotnim spotkaniem. W pierwszym meczu Bawarczycy rozbili "The Blues" 3:0, w rewanżu nie zamierzali jednak zdejmować nogi z gazu.

00:18 Engel.mp3 Zachwycony wyczynem Lewandowskiego jest były trener reprezentacji Polski Jerzy Engel. (IAR)

Już w 10. minucie pierwszego gola dla gospodarzy zdobył Robert Lewandowski, notując swoje 12. trafienie w rozgrywkach. Snajper bez problemów wykorzystał rzut karny. Po 24. minutach było już 2:0, do bramki trafił Perisić, a polski snajper tym razem zaliczył asystę.

Chelsea nie zamierzała jednak się poddawać - gol Hudsona-Odoi nie został uznany, ale przed przerwą kontaktową bramkę strzelił Abraham. To było jednak wszystko, na co stać było londyńczyków w tym spotkaniu.

00:25 Engel (2).mp3 Engel zauważa, że w tym spotkaniu było sporo kontrowersji. (IAR)

W drugiej połowie Bayern dołożył dwa kolejne gole - w 76. minucie wynik podwyższył Tolisso (asysta Lewandowskiego), a ostatnią bramkę w tym spotkaniu zdobył kapitan reprezentacji Polski.

Bayern w świetnym stylu awansował do ćwierćfinału Ligi Mistrzów, potwierdzając, że w tej edycji, z tak dysponowanym Lewandowskim, jest jednym z faworytów rozgrywek.

Zagra w turnieju finałowym LM, który odbędzie się od 12 do 23 sierpnia w Lizbonie na stadionach Jose Alvalade oraz Luz. Od 12 do 15 sierpnia rozegrane zostaną cztery ćwierćfinały, a 18 i 19 sierpnia półfinały. Triumfator LM zostanie wyłoniony 23 sierpnia w meczu finałowym na stadionie Luz, na którym swoje spotkania rozgrywa Benfica Lizbona.

Bayern Monachium - Chelsea Londyn 4:1 (2:1).

Bramki: dla Bayernu - Robert Lewandowski (10-karny, 84), Ivan Perisic (24), Corentin Tolisso (76); dla Chelsea - Tammy Abraham (44).

Sędzia: Ovidiu Hategan (Rumunia).

Pierwszy mecz: 3:0. Awans: Bayern Monachium.