PolskieRadio24.pl
Paweł Słójkowski 08.08.2020

Liga Mistrzów. Napoli nie dało rady Barcelonie

Barcelona pokonała u siebie Napoli 3:1 (3:1) w rewanżowym meczu 1/8 finału piłkarskiej Ligi Mistrzów i awansowała do kolejnej rundy. W pierwszym spotkaniu we Włoszech był remis 1:1.

W pierwszym meczu obu drużyn padł remis 1:1. Biorąc pod uwagę problemy Barcelony w ostatnich tygodniach, słabszą formę, przegrane mistrzostwo Hiszpanii i brak kilku zawodników na starcie z Włochami, wiele osób spodziewało się niespodzianki. Jednak już pierwsza połowa rewanżu pokazała, że nie ma na nią żadnych szans.

01:27 Kowalczuk.mp3 Były reprezentacyjny bramkarz Adam Matysek podkreśla, że dzięki dobremu wynikowi w Lidze Mistrzów ekipa z Camp Nou może uspokoić nerwowe nastroje wśród klubu. (IAR)

W 10. minucie piłkę do siatki skierował Lenglet, który doszedł do strzału po rzucie rożnym. Nie obyło się bez kontrowersji, ponieważ obrońca odpychał rywala w walce o pozycję, ale arbiter nie dopatrzył się przewinienia.

Później dla Barcelony strzelali jeszcze Messi i Suarez, który wykorzystał rzut karny w doliczonym czasie gry pierwszej połowy. Kiedy wydawało się, że to koniec emocji, gola do szatni z kolejnej w tym meczu "jedenastki" zdobył Insigne.

Druga połowa spotkania potwierdziła, że Barcelona była zdecydowanie lepszym zespołem. Napoli próbowało nawiązać walkę, ale Włochom zdecydowanie brakowało skuteczności - mimo kilku niezłych okazji nie zdołali postraszyć Hiszpanów i zbliżyć się do sprawienia niespodzianki.

Barcelona mimo problemów w pierwszym spotkaniu i zawirowań z ostatniego czasu ograła rywali i zapewniła sobie grę w ćwierćfinale Ligi Mistrzów. Dla "Dumy Katalonii" to szansa na to, by zatrzeć słabe wrażenie z tego sezonu.

00:26 Matysek.mp3 Były reprezentacyjny bramkarz Adam Matysek podkreśla, że dzięki dobremu wynikowi w Lidze Mistrzów ekipa z Camp Nou może uspokoić nerwowe nastroje wśród klubu. (IAR)

W Napoli 70 minut rozegrał Piotr Zieliński, Arkadiusz Milik pojawił się na murawie w 79. minucie.

Barcelona - Napoli 3:1 (3:1).

Bramki: dla Barcelony - Clement Lenglet (10), Lionel Messi (23), Luis Suarez (45+1-karny); dla Napoli - Lorenzo Insigne (45+5-karny).

Sędzia: Cuneyt Cakir (Turcja).

Pierwszy mecz: 1:1. Awans: Barcelona.