PolskieRadio 24
Aneta Hołówek 31.08.2020

Liga Narodów: kadra Brzęczka zaczyna zgrupowanie. Krychowiak stawi się z urazem

Reprezentacja Polski rozpoczyna w poniedziałek zgrupowanie przed meczami Ligi Narodów. Niektórzy kadrowicze stawią się na nie w świetnych nastrojach i niezłej formie, bo grają i strzelają już w klubach.

Nie wszystkie ligi rozpoczęły już rywalizację, piłkarze są zatem na różnym etapie przygotowań. Jedni - jak ci grający na co dzień w naszej Ekstraklasie - są już po dwóch kolejkach rozgrywek, inni - ci z Serie A (Karol Linetty, Piotr Zieliński i Arkadiusz Milik), czy Premier League (Łukasz Fabiański, Jan Bednarek i Kamil Grosicki) zaliczyli w klubach pierwsze przedsezonowe sparingi.

Liga Narodów: Frankowski i Buksa bez zgody na zgrupowanie kadry. Dostali zakaz od klubów MLS

Grający w Rosji Grzegorz Krychowiak rozpoczął już sezon, w 5. kolejce rosyjskiej Premier Liga strzelił gola dla Lokomotiwu Moskwa, ale jego drużyna przegrała u siebie z Achmatem Grozny 2:3 (0:2). To był pierwszy gol Polaka w nowym sezonie ligowym. W ostatnim, niedzielnym spotkaniu Lokomotiwu Krychowiaka jednak zabrakło. Piłkarz ma problem z mięśniem łydki.

– Wiedzieliśmy, że Grzesiek ma problemy mięśniowe. Przyjedzie na zgrupowanie, zostanie zbadany przez lekarza kadry Jacka Jaroszewskiego. Zobaczymy, jak poważny jest to uraz. Wtedy zobaczymy, czy jest szansa, żeby zagrał w tych meczach, czy nie ma sensu pogłębiania urazu – powiedział Jakub Kwiatkowski, rzecznik PZPN na antenie TVP Sport.

Na transmisje z meczów reprezentacji Polski zapraszamy do radiowej Jedynki. 4 września od godziny 20.40 sprawozdanie z meczu Holandia - Polska, a 7 września, o tej samej godzinie, transmisja z meczu Bośnia i Hercegowina - Polska. Na stanowisku komentatorskim zasiądą Andrzej Janisz i Filip Jastrzębski.

Powołanie do reprezentacji Polski zadziałało bardzo pozytywnie na Pawła Bochniewicza. Piłkarz Górnika Zabrze zdobył jedną z bramek dla Górnika Zabrze w wygranym 2:0 spotkaniu drugiej kolejki PKO Ekstraklasy ze Stalą Mielec. Niespodziewanej porażki na własnym terenie doznała natomiast Legia Warszawa z Arturem Jędrzejczykiem i Michałem Karbownikiem w składzie.

Zapraszamy do zapoznania się z weekendowym raportem kadrowicza.

Piątek, 28 sierpnia

Paweł Bochniewicz (Górnik Zabrze) – 90 minut i gol w meczu ze Stalą Mielec (2:0)

Sobota, 29 sierpnia

Artur Jędrzejczyk (Legia Warszawa) – 90 minut w meczu z Jagiellonią Białystok (1:2)

Michał Karbownik (Legia Warszawa) – od 64. minuty w meczu z Jagiellonią Białystok (1:2)

Niedziela, 30 sierpnia

Przemysław Frankowski (Chicago Fire) – do 83. minuty i żółta kartka w meczu z New York City FC (1:3)

Adam Buksa (New England Revolution) – do 73. minuty w meczu z New York Red Bulls (1:1)

Jacek Góralski (Kairat Ałmaty) – 90 minut w meczu z Ordabasami Szymkent (3:1)

Sebastian Szymański (Dynamo Moskwa) – do 70. minuty w meczu z FK Ufa (1:1)

Maciej Rybus (Łokomotiw Moskwa) – 90 minut i żółta kartka w meczu z Zenitem St. Petersburg (0:0)

Grzegorz Krychowiak (Łokomotiw Moskwa) – poza kadrą na mecz z Zenitem St. Petersburg (0:0)

Kamil Jóźwiak (Lech Poznań) – do 84. minuty w meczu z Wisłą Płock (2:2)

Jakub Moder (Lech Poznań) – 90 minut w meczu z Wisłą Płock (2:2)

Biało-czerwoni w pierwszej edycji Ligi Narodów (2018/2019) spadli z Dywizji A, jednak dzięki reformie rozgrywek i poszerzeniu najwyższej dywizji z 12 do 16 drużyn utrzymali się w niej, podobnie jak Niemcy, Chorwacja oraz Islandia.