PolskieRadio 24
Paweł Majewski 13.09.2020

Ekstraklasa, Śląsk - Lech. Żuraw ma pretensje do sędziów: nie pierwszy raz zdarza się taka sytuacja

W sobotnim meczu trzeciej kolejki piłkarskiej PKO BP Ekstraklasy Śląsk Wrocław zremisował u siebie z Lechem Poznań 3:3. Obie drużyny zmieniały się na prowadzeniu, a spotkanie przyniosło wiele emocji. Po meczu trener gości Dariusz Żuraw miał pretensje do arbitra Piotra Lasyka o podyktowanie rzutu karnego dla wrocławian, po którym wynik ustalił Robert Pich. - Nasz zawodnik najpierw trafił w piłkę - mówił szkoleniowiec Lecha na pomeczowej konferencji prasowej.
  • Zdaniem Żurawia Tymoteusz Puchacz nie faulował Lubambo Musondy
  • Sędzia Lasyk nie miał wątpliwości, że lewy obrońca Lecha przewinił
  • W końcówce meczu Lech miał szanse na zdobycie trzech punktów, ale świetną okazję zmarnował Mikael Ishak
Ekstraklasa: Śląsk Wrocław - Lech Poznań. Kanonada w sobotnim hicie we Wrocławiu

Poznaniacy już w siódmej minucie objęli prowadzenie po strzale Mikaela Ishaka. Gospodarze szybko się otrząsnęli i odpowiedzieli golami Piotra Celebana i Mathieu Scaleta. Nie podłamało to lechitów, którzy po bramce Daniego Ramireza i kolejnym trafieniu Ishaka zeszli na przerwę prowadząc.

00:40 Żuraw.mp3 Zdaniem trenera Lecha - Dariusza Żurawia, można było nie podyktować tej jedenastki. (IAR)

Karny wzbudził emocje

Wynik meczu ustalono w 51. minucie, kiedy skrzydłowy Śląska Robert Pich wykorzystał rzut karny. Według Dariusza Żurawia, jedenastka po faulu Tymoteusza Puchacza na Lubambo Musondzie nie powinna zostać odgwizdana.

- Jest mi przykro i nie mogę przemilczeć tej sytuacji. Zawodnik trafia w piłkę, a później w nogi zawodnika i arbiter dyktuje rzut karny. To nie pierwszy raz się zdarza taka sytuacja. - mówił trener wicemistrza Polski po meczu.

Żuraw miał pretensje nie tylko do głównego sędziego Piotra Lasyka, ale także arbitrów obsługujących system VAR.

- Byłem przekonany, że trzech sędziów na VAR-ze i trzech na boisku będzie w stanie sytuację dobrze rozstrzygnąć - przyznał szkoleniowiec.

Według poznańskiego trenera, Musonda miał przyznać sędziemu, że rzut karny nie należał się gospodarzom. Nikt z drużyny Śląska nie potwierdził jednak tej wersji wydarzeń.

Lech mógł wygrać

Z wyniku zadowolony był natomiast trener gospodarzy Vitezslav Lavicka.

- Moi piłkarze pokazali charakter i szanujemy jeden punkt - mówił czeski szkoleniowiec Śląska.

Lech w końcówce meczu miał przewagę, ale gospodarze nie dali sobie strzelić kolejnej bramki. Ishak mógł skończyć mecz z hat-trickiem, jednak po znakomitym podaniu Jana Sykory trafił tylko w poprzeczkę wrocławskiej bramki.

3. K O L E J K A (11-14 września)

11 września, piątek

Jagiellonia Białystok - Podbeskidzie Bielsko-Biała 2:2 (0:2)

14 września, poniedziałek
Raków Częstochowa - KGHM Zagłębie Lubin (18.00; w Bełchatowie)

Tabela (mecze, zwycięstwa, remisy, porażki, bramki, punkty, różnica bramek)
16. Cracovia Kraków 3 1 2 0 5-4 0 +1
W przypadku równej liczby punktów o kolejności w końcowej tabeli decydują bezpośrednie mecze