PolskieRadio 24
Paweł Słójkowski 18.09.2020

Ekstraklasa: kapitalny mecz Wisły Płock. "Biała Gwiazda" na kolanach

Wisła Kraków w słabym stylu przegrała 0:3 z Wisłą Płock w meczu 4. kolejki Ekstraklasy. Było to pierwsze zwycięstwo płocczan w tym sezonie.

Kibice w Krakowie nie musieli długo czekać na pierwszego gola w tym meczu. Już w 8. minucie Damian Zbozień swoim firmowym wyrzutem z autu posłał piłkę na głowę byłego Wiślaka, Alana Urygi. Ten wyskoczył najwyżej w polu karnym i pokonał Mateusza Lisa.

Gospodarze starali się przejąć inicjatywę, jednak płocczanie po 20 minutach mogli prowadzić wyżej. Tuszyński dobrze zachował się w polu karnym i wyłożył piłkę do Szwocha, który jednak minimalnie przestrzeli w stuprocentowej sytuacji.

"Biała Gwiazda" miała problemy z tym, by wyprowadzić składną akcję, piłkarze Radosława Sobolewskiego wysoko zaczynali pressing i starali się szybko przenosić swoje akcje pod bramkę rywali. Przede wszystkim jednak tego dnia świetnie egzekwowali stałe fragmenty gry.

W 43. minucie świetne dośrodkowanie z rzutu rożnego Mateusza Szwocha wykorzystał Damian Michalski, który wygrał walkę z Maciejem Sadlokiem i uprzedził interweniującego bramkarza, wbijając piłkę do bramki. Sędzia sprawdzał jeszcze tę sytuację za pomocą systemu VAR, jednak nie dopatrzył się nieprzepisowej gry i było 2:0 dla gości. Lepsza drużyna schodziła na przerwę z dwubramkowym prowadzeniem. Wisła Kraków nie zdołała zaś oddać choćby jednego celnego strzału.

W przerwie spotkania Artur Skowronek przeprowadził dwie zmiany, na murawie pojawili się Savić i Błaszczykowski. Krakowianie ruszyli do ataków z większą werwę, jednak goście odpowiadali ostrą grą i starali się wyprowadzać kontrataki.

Kiedy wydawało się, że gospodarze są bliscy gola kontaktowego, płocczanie wyprowadzili szybką akcję, którą świetnym, ekwilibrystycznym strzałem wykończył Damian Rasak.

W końcówce spotkania doszło do sytuacji, w której sędzia wykluczył rzut karny dla Wisły Kraków - Dawid Szot symulował w polu karnym, początkowo arbiter dał się nabrać, jednak po obejrzeniu powtórki sytuacji ukarał zawodnika żółtą kartką.

Wisła Płock rozegrała bardzo dobre spotkanie i odniosła pierwsze zwycięstwo w tym sezonie, "Biała Gwiazda" zaś kompletnie zawiodła w meczu przed własną publicznością.

Wisła Kraków - Wisła Płock 0:3 (0:2)

Bramki: 0:1 Alan Uryga (8-głową), 0:2 Damian Michalski (43-głową), 0:3 Damian Rasak (72).

Żółta kartka - Wisła Kraków: Vullnet Basha, Dawid Szot. Wisła Płock: Damian Rasak.

Sędzia: Daniel Stefański (Bydgoszcz). Widzów 7 007.

Wisła Kraków: Mateusz Lis - Dawid Szot, Rafał Janicki, Adi Mehremic (46. Jakub Błaszczykowski), Maciej Sadlok - Georgij Żukow, Vullnet Basha (77. Nikola Kuvelic) - Yaw Yeboah (79. Aleksander Buksa), Chuca (46. Stefan Savic), Dawid Abramowicz - Jean Carlos Silva (77. Fatos Beciraj).

Wisła Płock: Krzysztof Kamiński – Damian Michalski, Dusan Lagator, Alan Uryga - Damian Zbozień, Damian Rasak (90+1. Maciej Ambrosiewicz), Filip Lesniak, Angel Garcia- Dawid Kocyła (72. Piotr Pyrdoł), Mateusz Szwoch (72. Torgil Gjertsen) - Patryk Tuszyński (75. Cillian Sheridan).

00:25 Sobolewski.mp3 Mówi trener gości Radosław Sobolewski (media klubowe - Wisła Kraków)

20 września, niedziela

Piast Gliwice - Jagiellonia Białystok (12.30)
KGHM Zagłębie Lubin - Cracovia (15.00)
Lech Poznań - Warta Poznań (17.30)

00:27 Skowronek.mp3 Z kolei trener krakowskiej Wisły Artur Skowronek analizuje gole strzelone przez przeciwników (media klubowe - Wisła Kraków)

Tabela (mecze, zwycięstwa, remisy, porażki, bramki, punkty, różnica bramek)

16. Cracovia 3 1 2 0 5-4 0 +1
W przypadku równej liczby punktów o kolejności w końcowej tabeli decydują bezpośrednie mecze