Paweł Majewski 18.09.2020

Bundesliga: Bayern zaczął z przytupem. Schalke rozgromione, Lewandowski z golem i asystami

Broniący tytułu mistrza Niemiec piłkarze Bayernu Monachium znakomicie zainaugurowali sezon Bundesligi. Monachijczycy pokonali u siebie Schalke 04 Gelsenkirchen aż 8:0, a Robert Lewandowski zdobył gola i zaliczył dwie asysty. Bohaterem Bayernu był strzelec trzech bramek Serge Gnabry.
  • Lewandowski po raz szósty z rzędu trafił w inauguracyjnym spotkaniu sezonu Bundesligi
  • Monachijczycy są niepokonani od 31 meczów
Robert Lewandowski będzie miał problemy? Były agent oskarża gwiazdę

Gnabry bohaterem

Pierwszego gola sezonu 2020/21 zdobył w czwartej minucie spotkania Serge Gnabry. 25-letni piłkarz zaliczył w piątek hat-tricka. Trafiał później jeszcze w 47. i 58. minucie.

Lewandowski, król strzelców zeszłego sezonu, rozegrał całe spotkanie, a rzut karny wykorzystał w 31. minucie. To już szósty sezon z rzędu, w którym kapitan polskiej reprezentacji trafia na inaugurację i śrubuje tym samym rekord.

Sane przywitał się bramką

Bramkę strzelił także Leroy Sane, dla którego jest to pierwsze trafienie w bawarskiej ekipie. Bayern kupił 24-letniego piłkarza z Manchesteru City i był to ich jedyny spektakularny zakup w tym oknie transferowym.

Ponadto do bramki trafiali Leon Goretzka (19), Thomas Mueller (70) i 17-letni Jamal Musiala (81).

Bayern Monachium, który do rozgrywek podchodził 26 dni po zwycięstwie w Lidze Mistrzów, od ośmiu sezonów nie oddał ligowego prymatu i w pierwszej kolejce nowych rozgrywek udowodnił, że nadal zamierza rządzić na niemieckich boiskach.

Bayern śrubuje serię

Bawarczycy są niepokonani od 31 meczów, a w Bundeslidze wygrali 14 ostatnich spotkań. Od 2002 roku mistrz Niemiec nigdy nie przegrał meczu otwarcia.

Spotkanie odbyło się bez publiczności ze względu na dużą liczbę zachorowań na koronawirusa w Monachium.

Borussie zagrają między sobą

W 1. kolejce ciekawie zapowiadają się jeszcze starcia dwóch Borussii - Dortmund i Moenchengladbach oraz VfL Wolfsburg z Bayerem Leverkusen.

Bundesliga: Lewandowski w pogoni za kolejnymi rekordami. W Niemczech rusza nowy sezon

Hertha zmierzy się na wyjeździe z Werderem Brema, a Union Berlin podejmie FC Augsburg. To spotkanie będzie szczególnie ważne dla Gikiewicza, który w zeszłym sezonie bronił jeszcze bramki stołecznej ekipy, a teraz stanie po drugiej stronie. Z kolei beniaminek ze Stuttgartu Kamińskiego zagra u siebie z SC Freiburg.