PolskieRadio24.pl
Paweł Słójkowski 25.09.2020

Bundesliga: notowania Piątka idą w dół, Hertha zawodzi

Krzysztof Piątek po raz kolejny nie zaimponował trenerowi Herthy Berlin. Napastnik reprezentacji Polski rozegrał połowę spotkania z Eintrachtem Frankfurt, które jego zespół przegrał 1:3.

W pierwszym spotkaniu nowego sezonu Bundesligi Hertha Berlin spisała się znakomicie, rozbijając 4:1 Werder Brema. Tym razem podopieczni Bruno Labbadii nie stanęli na wysokości zadania, łatwo ulegając Eintrachtowi Frankfurt.

Jeszcze przed meczem było dużo wątpliwości co do tego, czy Krzysztof Piątek znajdzie się w wyjściowym składzie zespołu. Ostatecznie szkoleniowiec berlińczyków zdecydował się postawić na Polaka, jednak z pewnością nie czuł się usatysfakcjonowany swoim wyborem. Trzeba jednak przyznać, że napastnik nie był jedynym, który spisał się poniżej oczekiwań.

Do przerwy drużyna z Berlina przegrywała 0:2, były napastnik Milanu i Genoi był niemal całkowicie wyłączony z gry, ani razu nie zdołał zagrozić bramkarzowi rywali.

Na drugą połowę Piątek już nie wyszedł, zastąpił go Jhon Cordoba. Kolumbijczyk także nie błyszczał w tym spotkaniu. Hertha oddała w tym spotkaniu więcej strzałów na bramkę, miała też przewagę w posiadaniu piłki. Eintracht był jednak perfekcyjny jeśli chodzi o skuteczność - oddał na bramkę berlińczyków trzy strzały i wszystkie znalazły drogę do siatki.