PolskieRadio 24
Paweł Majewski 04.10.2020

Bundesliga: Robert Lewandowski show. Cztery gole Polaka dały wygraną Bayernowi

Robert Lewandowski poprowadził Bayern Monachium do zwycięstwa z Herthą Berlin 4:3 w domowym meczu trzeciej kolejki piłkarskiej Bundesligi. Polak zdobył wszystkie cztery gole dla Bawarczyków!
  • Lewandowski trzy punkty swojej drużynie zapewnił w drugiej minucie doliczonego czasu gry po skutecznym wykonaniu rzutu karnego
  • Bayern prowadził dwoma golami, ale goście dwukrotnie zdołali wyrównać
  • Asystę przy drugim golu dla Herthy zaliczył Krzysztof Piątek
Lewandowski piłkarzem roku UEFA. "Marzenia się spełniają"

Polski napastnik, który w czwartek otrzymał nagrodę dla najlepszego piłkarza poprzedniego sezonu w plebiscycie UEFA, rozegrał kapitalne zawody. "Lewy" pokonywał bramkarza Herthy w 40., 51., 85. i 92. minucie spotkania. Cztery bramki pozwoliły Bayernowi wygrać z berlińczykami, którzy postawili mistrzom Niemiec zaskakująco trudne warunki.

Do przerwy 1:0

Mistrzowie Niemiec mieli przewagę, ale przez niefrasobliwość w obronie do końca musieli martwić się o wynik. Po pierwszej połowie prowadzili tylko 1:0. W 40. minucie golkiper Herthy Alexander Schwolow odbił piłkę po strzale głową Lewandowskiego, ale dobitka Polaka była już skuteczna.

Kilka minut wcześniej sędzia nie uznał gola Thomasa Muellera. System VAR wykazał, ze Niemiec był na spalonym.

Hertha się nie poddała

Prawdziwa kanonada miała jednak miejsce po przerwie. W 51. minucie kapitan reprezentacji Polski urwał się obrońcom gości i zamienił na gola dośrodkowanie Chrisa Richardsa.

Wydawało się, że Bayern kontroluje sytuację, jednak podopieczni Bruno Labbadii potrafili się podnieść.

W 60. minucie Matheus Cunha dośrodkował z rzutu wolnego, a w powietrze najwyżej wzbił się Jhon Cordoba. Kolumbijczyk zdobył bramkę kontaktową. Osiem minut później na murawie pojawił się Krzysztof Piątek, który po bezbarwnym początku sezonu stracił miejsce w wyjściowej jedenastce Herthy.

Polak miał jednak powody do radości już trzy minuty po wejściu na boisko. Piątek wspólnie z Cunhą rozklepali bawarską defensywę. Były napastnik AC Milan asystował przy trafieniu Brazylijczyka.

Jubileusz "Lewego"

Bayern przyśpieszył grę, nie chcąc kolejnej straty punktów po ubiegłotygodniowej porażce z TSG 1899 Hoffenheim (1:4). Strzałów próbowali Corentin Tolisso i Sege Gnabry, ale byli nieskuteczni. Od czego jednak Bawarczycy mają "Lewego"...

W 86. minucie Polak znów trafił do siatki. Tym razem po sporym zamieszaniu, którego wywiązało się po rzucie wolnym wykonywanym przez Gnabry'ego. Piłka trafiła do Muellera, ten odegrał Lewandowskiemu, a Polak zdobył swojego 250. gola w barwach Bayernu i 240. w historii swoich występów w Bundeslidze.

To nie było jednak jego ostatnie słowo!

Karny na wagę trzech punktów

Najpierw jednak Hertha wyrównała. W 89. minucie Jessic Ngankam niedługo po wejściu na murawę pokonał Manuela Neuera strzałem głową. Ostatnie słowo należało jednak do Bayernu, a właściwie do Lewandowskiego.

Już w doliczonym czasie gry Polak został sfaulowany w polu karnym przez Maximiliana Mittelstadta. Do jedenastki podszedł sam poszkodowany i pokonał Schwolowa, zapewniając mistrzom Niemiec trzy punkty!

W nowym sezonie Bundesligi Lewandowski ma pięć goli. W klasyfikacji strzelców Polak traci jedną bramkę do Chorwata Andreja Kramaricia z TSG 1899 Hoffenheim.