PolskieRadio24.pl
Paweł Słójkowski 18.10.2020

Ekstraklasa: Wisła Kraków rozbiła beniaminka. Koncert "Białej Gwiazdy"

Wisła Kraków rozbiła 6:0 Stal Mielec w spotkaniu 7. kolejki Ekstraklasy. Było to pierwsze zwycięstwo "Białej Gwiazdy" w tym sezonie.

Od pierwszego gwizdka sędziego aktywniejszym zespołem była Wisła Kraków i szybko przełożyło się to na wynik spotkania. W 9. minucie z pola karnego groźnie uderzał Jean Carlos, jednak fenomenalną interwencją popisał się Strączek. Chwilę później golkiper był już bezradny - wrzut z autu, który zaskoczył defensywę Stali, z bliskiej odległości wykończył Michal Frydrych.

Nie minęło pół godziny, a goście prowadzili już 2:0. Tym razem okazję wykorzystał Forbes, który będąc tyłem do bramki w niecodziennym stylu podwyższył wynik. "Biała Gwiazda" rozgrywała świetny mecz i nie zamierzała zdejmować nogi z gazu - przed końcem połowy zdołała jeszcze raz trafić do siatki.

Tym razem precyzyjne dośrodkowanie sfinalizował Chuca, nie dając szans bramkarzowi. To była deklasacja w Mielcu. Wisła wcale nie zamierzała jednak kończyć swojego strzeleckiego show.

W drugiej połowie popis krakowian trwał w najlepsze - w 56. minucie było już 6:0 - dwa gole zdobył Yeboah, jednego dołożył Plewka.

I trzeba przyznać, że do końca spotkania mogło paść ich nawet więcej - Wisła jednak nie musiała przy tym wyniku zaciekle walczyć o kolejne bramki, a podłamani gospodarze bezskutecznie szukali sposobu na to, żeby zanotować na swoim koncie choćby honorowe trafienie.

Po jednostronnym widowisku "Biała Gwiazda" zapisała na swoim koncie pierwszą wygraną w tym sezonie, i to od razu w rozmiarach, które mogą budzić ogromną radość kibiców. Beniaminek zaś po raz kolejny dostał sygnał, że w tym sezonie walka o utrzymanie nie będzie należała do łatwych.

00:23 skowronek.mp3 Trener Wisły - Artur Skowronek nie ukrywał radości po wysokim zwycięstwie (IAR)

00:19 serafiński.mp3 Pod nieobecność przebywającego na kwarantannie trenera Dariusza Skrzypczaka, zespół z Mielca prowadził jego asystent - Maciej Serafinski (IAR)

PGE FKS Stal Mielec - Wisła Kraków 0:6 (0:3).

Bramki: 0:1 Michal Frydrych (10), 0:2 Felicio Brown Forbes (29), 0:3 Chuca (39), 0:4 Yaw Yeboah (47), 0:5 Yaw Yeboah (53), 0:6 Patryk Plewka (56).

Żółta kartka - PGE FKS Stal Mielec: Marcin Flis, Łukasz Zjawiński. Wisła Kraków: Jean Carlos Silva.

Sędzia: Dominik Sulikowski (Gdańsk). Mecz bez udziału publiczności.

PGE FKS Stal Mielec: Rafał Strączek - Marcin Flis (75. Mateusz Żyro), Wojciech Błyszko, Krystian Getinger (46. Andreja Prokić), Kamil Kościelny - Petteri Forsell (60. Jakub Wróbel), Maciej Urbańczyk, Grzegorz Tomasiewicz, Maciej Domański (46. Martin Sus), Mateusz Matras - Paweł Tomczyk (65. Łukasz Zjawiński).

Wisła Kraków: Mateusz Lis - Dawid Szot (71. Konrad Gruszkowski), Michal Frydrych, Maciej Sadlok, Dawid Abramowicz - Yaw Yeboah, Patryk Plewka, Vullnet Basha (89. Daniel Hoyo-Kowalski), Chuca, Jean Carlos Silva (78. Michał Mak) - Felicio Brown Forbes (71. Fatos Beciraj).