PolskieRadio 24
Mateusz Brożyna 03.11.2020

Liga Mistrzów: Real lepszy od Interu w szlagierze. Dublet Lewandowskiego, Bayern zdemolował FC Salzburg

W hicie 3. kolejki piłkarskiej Ligi Mistrzów Real Madryt wygrał u siebie z Interem Mediolan 3:2 w meczu grupy B. Z kolei obrońcy tytułu Bayern Monachium z Robertem Lewandowskim w składzie pokonał na wyjeździe FC Salzburg 6:2 w spotkaniu grupy A. Dwa gole dla mistrza Niemiec strzelił kapitan reprezentacji Polski.
  • Tytułu broni Bayern Monachium
  • Robert Lewandowski ma już na koncie 70 bramek w Champions League. Do trzeciego Raula Gonzaleza traci jednego gola

Trudne początki w Salzburgu

Niespodziewanie już na samym początku spotkania piłkarze FC Salzburg wyszli na prowadzenie po bramce Berisy. Bayern próbował szybko odpowiedzieć. Wydawało się, że Lewandowski wyrówna po rzucie karnym, ale po weryfikacji VAR sędzia zdecydował, że nie ma jedenastki dla Bayernu Monachium. Chwilę później piłkę w siatce austriackiej drużyny umieścił Gnabry, jednak okazało się, że Niemiec jest na pozycji spalonej.

Legenda futbolu w poważnym stanie. Maradona przejdzie operację krwiaka mózgu

W 20. minucie w polu karnym Salzburga faulowany był Mueller. Tym razem bez wątpliwości arbiter wskazał na jedenasty metr, a rzut karny na wyrównującą bramkę zamienił Lewandowski. To pierwszy gol kapitana reprezentacji Polski w tym sezonie Ligi Mistrzów.

Jeszcze w doliczonym czasie gry po jednej z akcji Mueller skierował futbolówkę w kierunku bramki, ale niefortunnie interweniował Kristensen, który wpakował piłkę do własnej siatki. Na przerwę Bayern schodził przy prowadzeniu z Salzburgiem 2:1.

W drugiej odsłonie obie ekipy miały okazję, by strzelić gola. Jedną z dogodnych sytuacji miał Gnabry, który spudłował z bliskiej odległości. Szansę miał też Coman, ale piłka po jego uderzeniu trafiła w poprzeczkę gospodarzy.

W 65. minucie piłkę stracił Lewandowski, a ta szybko trafiła pod nogi Okugawy, który w akcji sam na sam pokonał Neuera i doprowadził do remisu.

Szczęśliwie dla monachijczyków na dziesięć minut przed końcem meczu prowadzenie po stałym fragmencie gry dał Boateng. W 84. minucie podwyższył jeszcze Sane. Bawarczycy prowadzili w Salzburgu 4:2.

W końcówce jeszcze podwyższył Lewandowski, zdobywając 70. bramkę w Champions League od początku kariery. W klasyfikacji wszech czasów zajmuje czwarte miejsce.

Ostatecznie wynik meczu ustalił Hernandez, zdobywając w doliczonym czasie gry szóstą bramkę dla mistrza Niemiec.

W drugim meczu grupy A Lokomotiw Moskwa z Grzegorzem Krychowiakiem i Maciejem Rybusem w składzie zremisował u siebie z Atletico Madryt 1:1.

Grupa A: FC Salzburg - Bayern Monachium 2:6 (1:2)

Bramki: M. Berisa - 4, R. Lewandowski - 21 (rzut karny), 88, R.N. Kristensen - 44 (gol samobójczy), M. Okugawa - 65, J. Boateng - 79, L. Sane - 83, L. Hernandez - 90+2

Sędzia: Danny Makkelie (Holandia)

Salzburg: Stanković - Kristensen, Ramalho, Woeber, Ulmer – Mwepu, Camara, Junuzović (Okugawa), Szoboszlai – M. Berisa (Onguene), S. Koita (Okafor)

Bayern: Neuer – Pavard (B. Sarr), Boateng, Alaba, Lucas Hernandez – Kimmich, Tolisso (Javi Martinez) – Gnabry (Costa), Mueller (Musiala), Coman (Sane) – Lewandowski

00:28 Kubicki po meczu LM.mp3 Po meczu w Salzburgu Lewandowskiego chwali były reprezentant Polski Dariusz Kubicki (IAR)

***

Hit dla "Królewskich"

Real Madryt gościł na Estadio Alfredo Di Stefano Inter Mediolan, a spotkanie było okrzyknięte największym hitem 3. kolejki LM.

Pierwszą okazję na zdobycie bramki miał Asensio, ale świetnie spisał się Handanović, ratując gości przed utratą gola. W odpowiedzi próbował Barella, ale w ostatniej chwili dobrze interweniował Courtois.

Powody do radości dla "Królewskich" w 25. minucie dał Benzema, który otworzył wynik meczu. Zaledwie kilka minut później prowadzenie podwyższył Ramos, po raz drugi w tym spotkaniu zmuszając do kapitulacji Handanovicia.
Inter nie rezygnował z ataków. Chwilę po wznowieniu gry Martinez zdobył kontaktową bramkę dla podopiecznych trenera Conte.

Do końca pierwszej połowy wynik nie uległ zmianie.

Po zmianie stron goście ruszyli do odrabiania strat. Udało się w 68. minucie za sprawą Perisicia, który wykorzystał podanie Martineza.

Jeszcze pod koniec rywalizacji w Madrycie zrobiło się ciekawie. Po zagraniu Viniciusa Rodrygo zdobył bramkę dla Realu. Do końca nie udało się Interowi odwrócić losów spotkania.

Z kolei w drugim spotkaniu grupy B Borussia Moenchengladbach rozbiła na wyjeździe Szachtar Donieck 6:0.

Grupa B: Real Madryt - Inter Mediolan 3:2 (2:1)

Bramki: K. Benzema - 25, S. Ramos - 33, L. Martinez - 36, I. Perisić - 68, Rodrygo - 80

Sędzia: Clement Turpin (Francja)

Real: Courtois – L. Vazquez, Ramos, Varane, F. Mendy – Kroos (Modrić), Casemiro, Valverde – Asensio (Rodrygo), Benzema, E. Hazard (Vinicius Junior)

Inter: Handanović – D'Ambrosio, de Vrij, Bastoni – Hakimi, Barella (Gagliardini), Brozović, Arturo Vidal (Nainggolan), Young – Lautaro Martinez, Perisić (Alexis Sanchez)

Liga Mistrzów: ogromne osłabienie PSG. Największe gwiazdy nie zagrają z Lipskiem

Faza grupowa ma się zakończyć 9 grudnia, a finał tegorocznej edycji zaplanowano na 29 maja 2021 roku w Stambule.

01:30 Kowalczuk po 3. lolejce LM.mp3 Obie włoskie drużyny poniosły porażki we wtorkowych meczach 3. kolejki piłkarskiej Ligi Mistrzów. Włoscy eksperci byli załamani. O szczegółach - Piotr Kowalczuk (IAR)

Wtorek był kolejnym dobrym wieczorem dla angielskich drużyn w piłkarskiej Lidze Mistrzów. Rywalizujący w grupie C Manchester City pokonał grecki Olympiakos 3:0, a w grupie D Liverpool rozgromił na wyjeździe włoską Atalantę 5:0 we wtorkowych meczach 3. kolejki tych rozgrywek. A już niedługo obie drużyny zmierzą się ze sobą w Premier League.

01:04 Adam Dabrowski.mp3 O występach angielskich drużyn z Londynu - Adam Dąbrowski (IAR)