PolskieRadio24.pl
Paweł Słójkowski 06.11.2020

Premier League: Southampton Jana Bednarka wskoczył na pozycję lidera

Jan Bednarek rozegrał cały mecz, a jego Southampton wygrał 2:0 z Newcastle i wskoczył na pozycję lidera Premier League. Była to piąta ligowa wygrana drużyny Ralpha Hassenhuetla.

Zespół Jana Bednarka to jedna z rewelacji obecnych rozgrywek. Wygrana z Newcastle była trzecią z rzędu, co zaowocowało dołączeniem do ścisłej czołówki tabeli.

Mecz z Newcastle rozpoczął się dla "Świętych" rewelacyjnie - już w 7. minucie indywidualną akcję Theo Walcotta precyzyjnym uderzeniem wykończył Che Adams. Na drugą bramkę trzeba było poczekać do samej końcówki spotkania, jednak to gospodarze byli stroną dominującą i z całą pewnością zasłużyli na zwycięstwo. W 82. minucie wynik ustalił Stuart Armstrong, wykorzystując bierność obrońców Newcastle.

Jan Bednarek wybiegł na boisko od pierwszej minuty i rozegrał kolejny dobry mecz w barwach swojej drużyny. Był to jego 83. występ dla zespołu, do którego dołączył w 2017 roku z Lecha Poznań.

Po ośmiu kolejkach ekipa Ralpha Hassenhuetla ma na swoim koncie 16 punktów i prowadzi w Premier League. Sytuacja może ulec zmianie w sobotę, kiedy swój mecz rozegra Everton, który spróbuje zaatakować pozycję lidera. Pozostałe zespoły z czołówki wystąpią w niedzielę.

We wcześniejszym piątkowym meczu Brighton & Hove Albion, które w ostatnim okienku transferowym kupiło Jakuba Modera z Lecha Poznań i Michała Karbownika z Legii Warszawa, zremisował 0:0 z zamykającym tabelę Burnley. Zawodnicy Grahama Pottera są obecnie na 16. pozycji w tabeli - zgromadzili zaledwie 6 punktów i na ten moment wygląda na to, że będzie czekać ich walka o utrzymanie w lidze.