PolskieRadio 24
Paweł Majewski 09.11.2020

Bundesliga: gwiazdę Bayernu czeka długa przerwa. Joshua Kimmich usłyszał diagnozę

Pomocnik Bayernu Monachium Joshua Kimmich doznał groźnego urazu łąkotki podczas sobotniego hitu Bundesligi przeciwko Borussii Dortmund (3:2). Piłkarz przeszedł operację, a mistrzowie Niemiec wydali komunikat na temat jego stanu zdrowia.

Monachijczycy pokonali na wyjeździe głównego rywala do mistrzostwa Niemiec 3:2, a jedną z bramek dla Bayernu zdobył Robert Lewandowski. Kibice bawarskiej drużyny po sobotnim hicie mają też jednak powody do smutku. Okazuje się, że uraz Joshuy Kimmicha był poważny.

Niemiecki piłkarz, który może występować na prawej obronie lub w środku pomocy, już w 36. minucie sobotniego meczu opuścił murawę. Kimmich zalał się łzami i nie był w stanie kontynuować gry.

Bayern na swojej stronie internetowej zamieścił komunikat dotyczący sytuacji zdrowotnej swojego piłkarza.

"Joshua Kimmich przeszedł operację prawej łąkotki bocznej. Sztab medyczny zespołu przewiduje, że wróci na boisko w styczniu 2021 roku" - napisano.

Po siedmiu kolejkach Bundesligi Bayern znajduje się na prowadzeniu. Broniący tytułu monachijczycy mają na koncie 18 punktów i o dwa wyprzedzają wicelidera RB Lipsk. Borussia jest trzecia z dorobkiem 15 pkt.