Aneta Hołówek 13.11.2020

Węgrzy z awansem do Euro 2020. Mateusz Morawiecki pospieszył z gratulacjami

Premier Mateusz Morawiecki pogratulował węgierskim piłkarzom awansu do przyszłorocznych mistrzostw Europy. "Wielki duch walki do samego końca" - napisał na Twitterze szef rządu. Gospodarze pokonali w Budapeszcie Islandię 2:1 w czwartkowym barażu.

Prowadzenie objęli w 11. minucie goście, a do siatki trafił Gylfi Sigurdsson. W końcówce jednak gospodarze wyprowadzili dwa szybkie "ciosy" - najpierw bramkarza rywali pokonał Loic Nego (88.), a kilka chwil później Dominik Szaboszlai (90+2.).

"Brawo Węgrzy! Wielki duch walki do samego końca, dwie bramki w ostatnich minutach i awans na Euro 2021! Gratulacje dla naszych przyjaciół – i do zobaczenia za kilka miesięcy w walce o Mistrzostwo Europy!" - napisał Morawiecki.

Budapeszt ma być jednym z miast gospodarzy przyszłorocznego turnieju. W stolicy Węgrzy zmierzą się w grupie F z mistrzem świata Francją oraz broniącą tytułu Portugalią, a w 3. kolejce zagrają w Monachium z Niemcami.