PolskieRadio 24
Aneta Hołówek 13.11.2020

Euro 2020: Polska w roli faworyta. Słowacja? "Możemy być czarnym koniem"

Piłkarska reprezentacja Słowacji zakwalifikowała się w czwartek do turnieju finałowego przyszłorocznych mistrzostw Europy. - Możemy być czarnym koniem - przekonuje Jozef Kliment, sekretarz generalny słowackiego związku piłki nożnej.
  • W grupie E mistrzostw Europy Polska spotka się ze Słowacją, Hiszpanią i Szwecją
  • Mistrzostwa Europy odbędą się w dniach 11 czerwca - 11 lipca 2021 roku

Drużyna selekcjonera Stefana Tarkovicia pokonała w Belfaście w decydującym meczu ścieżki barażowej B po dogrywce pokonała Irlandię Północną 2:1 (1:0, 1:1, 1:1). Goście objęli prowadzenie w 17. minucie po golu Juraja Kucki. W 88. minucie samobójcze trafienie zanotował obrońca Słowacji Milan Skriniar. W regulaminowym czasie gry padł remis, więc sędzia zarządził dogrywkę. Bramkę dla gości na wagę awansu w 110. minucie zdobył Michal Ďuriš.

Dla Słowaków to drugi z rzędu awans do turnieju finałowego europejskiego czempionatu. Przed czterema laty zakończyli swój udział w mistrzostwach Starego Kontynentu na 1/8 finału.

- Możemy być czarnym koniem - przekonuje Jozef Kliment, sekretarz generalny słowackiego związku piłki nożnej, który uważa, że mając z w składzie Milana Skriniara, Marka Hamsika i Stanislava Lobotkę Słowacy sprawić kolejną niespodziankę.

Sekretarz dodaje jednak, że Polacy będą faworytami do awansu nie tylko z grupy. - My za to możemy być czarnym koniem tej grupy. Mamy wysokie, ale jednocześnie realistyczne ambicje - powiedział  sekretarz generalny słowackiego związku.

Z awansu naszych południowych sąsiadów cieszy się obchodzący w piątek 70. urodziny słowacki trener Dušan Radolský, który w przeszłości trenował kilka klubów polskiej Ekstraklasy.

00:39 Radolsky.mp3 Dusan Radolsky, który w przeszłości trenował kilka klubów polskiej Ekstraklasy cieszy się z awansu Słowacji (IAR)

00:31 Radolsky.mp3 Radolsky nie może doczekać się już grupowego meczu Słowaków z reprezentacją Polski (IAR)

Euro 2020: TERMINARZ - kiedy mecze reprezentacji Polski?