PolskieRadio24.pl
Aneta Hołówek 16.11.2020

Włochy - Polska: Włosi ośmieszyli nas mimo braków kadrowych. "Oni zawsze mieli dobre garnitury. Nawet te drugie"

- Kiedy jesteśmy w tarapatach, dajemy z siebie wszystko. Ci chłopcy są wspaniali. Rozmawiałem z Mancinim przez telefon. Był bardzo zadowolony. Powiedział, że powinniśmy strzelić więcej bramek. Rzeczywiście powinniśmy być bardziej konkretni - powiedział po meczu z Polską asystent trenera Manciniego Chicco Evani. Reprezentacja Włoch pokonała biało-czerwonych, mimo że przed meczem została zdziesiątkowana przez koronawirusa.
  • Piłkarska reprezentacja Polski przegrała na wyjeździe w Reggio Emilia z Włochami 0:2 (0:1) w swoim piątym meczu grupy "1' najwyższego poziomu Ligi Narodów
  • Gospodarze objęli prowadzenie w 27. minucie - po faulu Grzegorza Krychowiaka sędzia zarządził rzut karny, który wykorzystał Jorginho
  • W 84. minucie wynik podwyższył Domenico Berardi
  • Biało-czerwoni kończyli spotkanie w osłabieniu, bo w 77. minucie drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę dostał Jacek Góralski

Liga Narodów: Brzęczek próbował tłumaczyć porażkę. Lewandowski milczał i ta cisza mówi dużo więcej

Claudio Marchisio, były gracz Juventusu i włoskiej reprezentacji zwrócił uwagę, że we włoskim zespole nie było żadnych słabych punktów. Mimo że z powodu koronawirusa i kontuzji nie mogło zagrać wielu piłkarzy pierwszego składu. Na dodatek trener Mancini, zakażony koronawirusem, kierował drużyną przez telefon z domu. Dziennikarze po meczu pytali o sekret znakomitej postawy drużyny drugiego trenera Chicco Evaniego.

- Kiedy jesteśmy w tarapatach, dajemy z siebie wszystko. Ci chłopcy są wspaniali. Rozmawiałem z Mancinim przez telefon. Był bardzo zadowolony. Powiedział, że powinniśmy strzelić więcej bramek. Rzeczywiście powinniśmy być bardziej konkretni, ale zagraliśmy bardzo dobrze - powiedział Chicco Evani.

Komentatorzy podkreślali, że ich zespół totalnie zdominował Polaków, którzy oddali zaledwie jeden strzał na bramkę i poza brutalną grą nie pokazali niczego godnego uwagi. Poza tym narzekali na francuskich arbitrów. Uważają, że w pierwszej połowie Lewandowski powinien dostać czerwoną kartkę za uderzenie łokciem Bastoniego, a w drugiej Włochom należał się karny za rękę Bednarka.

Belotti powiedział, że dedykuje zwycięstwo trenerowi Manciniemu i wszystkim Włochom, dzielnie walczącym z koronawirusem.

01:27 Włoskie reakcje po meczu ITA POL.mp3 Włoskie reakcje po tym spotkaniu zebrał nasz rzymski korespondent Piotr Kowalczuk (IAR)

Ciekawie mecz podsumował na TT jeden z dziennikarzy. Michał Kołodziejczyk zauważył, że dla reprezentacji Włoch problemy ze składem na mecz z Polską, które spowodowała pandemia koronawirusa oraz kontuzje, nie zaszkodziły.

W innym meczu tej grupy, Holandia pokonała Bośnię i Hercegowinę 3:1 (2:0). Liderem są Włosi (9 pkt), punkt przed Holendrami, dwa przed Polakami i siedem przed pewnymi spadku na niższy poziom Bośniakami.

Spotkania ostatniej kolejki w środę - Polacy zagrają z Holendrami, a Bośniacy z Włochami.

Holandia - Bośnia i Hercegowina 3:1 (2:0)
Włochy - Polska 2:0 (1:0)