PolskieRadio 24
Paweł Majewski 25.11.2020

Liga Mistrzów: Borussia znów rozbiła Szachtar. Manchester City pewny awansu

W dwóch pierwszych środowych spotkaniach piłkarskiej Ligi Mistrzów Borussia Moenchengladbach wysoko wygrała u siebie z Szachtarem Donieck 4:0 w grupie B. W spotkaniu grupy C Manchester City pokonał na wyjeździe Olympiakos Pireus 1:0, odnosząc czwartą wygraną w rozgrywkach i zapewniając sobie awans do 1/8 finału.
  • Borussia przybliżyła się do awansu z grupy, w której grają też Real Madryt i Inter Mediolan
  • Manchester City na dwie kolejki przed końcem fazy grupowej zapewnił sobie grę w kolejnej rundzie
Diego Maradona nie żyje. Żałoba narodowa w Argentynie, mecze Ligi Mistrzów i Ligi Europy poprzedzone minutą ciszy

Trzy tygodnie wcześniej Borussia wygrała na wyjeździe z Szachtarem aż 6:0. Na własnym boisku także nie zamierzała być gościnna dla rywala z Ukrainy.

10:0 w dwumeczu

Wynik otworzył w 17. minucie kapitan "Źrebaków" Lars Stindl, który wykorzystał rzut karny. W 34. minucie do siatki trafił Nico Elvedi, a w doliczonym czasie pierwszej połowy bramkę zdobył Breel Embolo. W drugiej połowie gości ostatecznie pogrążył Oscar Wendt, który w 77. minucie ustalił wynik meczu.

Co ciekawe, w dwumeczu z Szachtarem każdą z dziesięciu bramek dla Borussii zdobył inny piłkarz.

Borussia, która ma na koncie także remisy z Interem Mediolan i Realem Madryt, prowadzi w tabeli grupy B z dorobkiem ośmiu punktów. Po cztery mają na koncie piłkarze Szachtara oraz Realu. Tylko dwa w trzech meczach wywalczył Inter. Mediolańczycy o 21 rozpoczną mecz na własnym stadionie z Realem, który dla obu słynnych klubów będzie bardzo ważny w kontekście szans na awans do 1/8 finału.

City gra dalej

Miejsca w najlepszej szesnastce mogą być już pewni piłkarze Manchesteru City. Podopieczni Pepa Guardioli pokonali na wyjeździe mistrza Grecji Olympiakos Pireus po bramce Phila Fodena w 36, minucie meczu.

Dla "The Citizens" to czwarta wygrana w czwartym meczu. Wicemistrzowie Anglii pewnie prowadzą w tabeli grupy D i zapewnili sobie grę w 1/8 finału.

Na drugim miejscu plasuje się FC Porto z sześcioma punktami. "Smoki" w środowy wieczór zagrają na wyjeździe z Olympique Marsylia, które przegrało wszystkie trzy spotkania.