PolskieRadio 24
Mateusz Brożyna 02.12.2020

Liga Mistrzów: Manchester - PSG. Neymar show na Old Trafford, trzy ekipy wciąż w grze o 1/8 finału

W meczu przedostatniej kolejki piłkarskiej Ligi Mistrzów Manchester United przegrał na Old Trafford z Paris Saint-Germain 1:3 w ramach grupy H. W drugim spotkaniu tej grupy Istanbul Basaksehir przegrał u siebie z RB Lipsk 3:4. Manchester, PSG i Lipsk wciąż są w grze o awans do 1/8 finału Champions League.
  • Paryżanie zrewanżowali się za mecz we Francji
  • Po przegranej trzy ekipy z grupy H wciąż mają szansę na grę w fazie pucharowej

W pierwszym meczu w stolicy Francji Manchester United pokonał Paris Saint-Germain 2:1 po golu Marcusa Rashforda w końcówce.

Po wygranej RB Lipsk w Turcji z Istanbul Basaksehir (4:3) sytuacja podopiecznych Thomasa Tuchela mocno się skomplikowała. Paryżanie musieli zrobić wszystko by wygrać mecz w Manchesterze i mieć bezpieczną sytuację przed ostatnią kolejką fazy grupowej LM.

Nie żyje Diego Maradona - ZOBACZ SERWIS SPECJALNY

Od pierwszych minut to goście prowadzili grę na Old Trafford. Gra piłkarze PSG opłaciła się już w 6. minucie, kiedy piłka trafiła pod nogi Neymara, a ten przebił się pod pole karne United i pewnym strzałem pokonał Davida de Geę.

Paryżanie wcale nie zamierzali cofać się do tyłu i utrzymywać przewagę jednej bramki. Cały czas zamieszanie pod bramką "Czerwonych Diabłów" robił Neymar, który szukał drugiego gola.

Okazję miał również Alessandro Florenzi, ale tym razem dobrą interwencją popisał się de Gea.

Blisko czerwonej kartki był Fred, który dopuścił się złego zachowania podczas jednej z akcji. Arbiter główny Daniele Orsato po konsultacji VAR zdecydował się jednak na pokazanie zawodnikowi United żółtej kartki.

Jeszcze w pierwszej połowie do głosu zaczęli dochodzić podopieczni Ole Gunnara Solskjaera. Opłaciło się w 32. minucie, kiedy po uderzeniu Marcusa Rashforda futbolówka odbiła się rykoszetem i zaskoczyła Keylora Navasa. Na Old Trafford był remis 1:1.

Liga Mistrzów: Juventus - Dynamo Kijów. Stephanie Frappart pierwszą kobietą w roli arbitra głównego

Gorąco zrobiło się na chwilę przed końcem pierwszej połowy. Kylian Mbappe odebrał piłkę w polu karnym gospodarzy, ale refleksem popisał się de Gea, który zażegnał zagrożenie.

Do przerwy Manchester United remisował u siebie z Paris Saint-Germain.

W jednej z pierwszych akcji po zmianie stron Manchester United powinien wyjść na prowadzenie. Z bliskiej odległości przestrzelił Anthony Martial, który przed sobą miał tylko de Geę.

Kolejną akcję przeprowadził były zawodnik PSG Edinson Cavani, który ładnym lobem chciał pokonać Navasa, jednak piłka trafiła w poprzeczkę. W polu karnym czekał już Martial, ale jego dobitkę świetnie broni golkiper paryżan.

Zespół trenera Solskjaera przeważał, jednak nie mogli znaleźć sposobu na pokonanie Navasa.

Skutecznej odpowiedzi udzielili jednak gracze PSG. W 69. Minucie w polu karnym United piłkę otrzymał Marquinhos, który bez większych problem umieścił ją w siatce "Czerwonych Diabłów".

To nie był koniec problemów gospodarzy. Zaledwie kilka sekund później drugą żółtą kartkę obejrzał Fred, który na dwadzieścia minut przed końcem meczu musiał opuścić boisko. Manchester kończył spotkanie w osłabieniu.

Ładnego gola z woleja mógł zdobyć Paul Pogba, ale piłka przeleciała nad poprzeczką bramki Navasa.

Jeszcze w końcówce z kontrą wyszli goście za sprawę Mbappe i Neymara. Ostatecznie Francuz próbował strzelać, ale się pomylił. Chwilę później podobna akcja za sprawą Brazylijczka zakończyła się trzecim golem dla PSG. Neymar ustalił wynik meczu na 3:1 i przedłużył szanse paryżan na awans do kolejnej fazy.

Po przegranej na Old Trafford trzy drużyny wciąż mają szansę na grę w 1/8 finału – Manchesteru United, Paris Saint-Germain i RB Lipsk zgromadziły po 9 punktów. O awansie do fazy pucharowej zadecyduje ostatnia kolejka.

Faza grupowa ma się zakończyć 9 grudnia, a finał tej edycji zaplanowano na 29 maja 2021 roku w Stambule.