PolskieRadio 24
Paweł Majewski 04.12.2020

Bundesliga: Krzysztof Piątek bohaterem derbów Berlina. Polak uratował Herthę

Na otwarcie 10. kolejki piłkarskiej Bundesligi Hertha pokonała Union 3:1 w derbach Berlina. Bohaterem zwycięskiej drużyny był Krzysztof Piątek. Polak pojawił się na murawie w drugiej połowie meczu i przesądził o jego wyniku, zdobywając dwie bramki.
  • Piątek na boisku pojawił się w przerwie
  • Dla polskiego napastnika to pierwszy mecz Bundesligi, w którym zdobył dwa gole
Oficjalnie: Diego Maradona patronem stadionu Napoli. Klubowa legenda upamiętniona

Prestiżowe spotkanie nie układało się dobrze dla podopiecznych Bruno Labbadii. Do przerwy to Union prowadził na Stadionie Olimpijskim. W dwudziestej minucie mocnym strzałem popisał się Taiwo Awonyi, który umieścił piłkę w siatce.

Trener Herthy zareagował na wydarzenia boiskowe, wprowadzając w przerwie Krzysztofa Piątka. Polak zmienił środkowego pomocnika Vladimira Daridę. "Stara Dama" od początku drugiej połowy zaatakowała i już w 51. minucie wyrównała wynik. Gola zdobył Petr Pekarik.

Bohaterem meczu był jednak Piątek. Dwie bramki Polaka zapewniły komplet punktów Herthcie. Były napastnik AC Milan zdobył swoje bramki w 74. i 77. minucie spotkania.

Najpierw polski piłkarz otrzymał podanie od Javairo Dilrosuna, po czym obrócił się z piłką i mocnym strzałem nie dał szans Andreasowi Luthe. Trzy minuty później Piątek ładnie uderzył z woleja i po raz pierwszy zdobył dwa gole w jednym meczu Bundesligi!

Mimo wygranej, Hertha wciąż jest w tabeli niżej od mniej znanego lokalnego rywala. "Stara Dama" z dorobkiem 11 punktów zajmuje jedenaste miejsce. Union zdobył o pięć oczek więcej i jest klasyfikowany na szóstym miejscu.