Aneta Hołówek 16.12.2020

La Liga: Real Madryt dogonił lidera. Benzema rozstrzygnął starcie z Athletic Bilbao

Piłkarze Realu Madryt pokonali u siebie Athletic Bilbao 3:1 w rozegranym awansem meczu 19. kolejki hiszpańskiej ekstraklasy. "Królewscy", choć nadal są na trzecim miejscu w tabeli, to zrównali się w liczbie punktów z prowadzącym Realem Sociedad i drugim Atletico Madryt.

Real miał ułatwione zadanie, bo niemal cały mecz grał z przewagą jednego zawodnika. Zaledwie 13 minut potrzebował pomocnik gości Raul Garcia, aby zasłużyć na dwie żółte kartki i w konsekwencji czerwoną.

Nie żyje Diego Maradona - ZOBACZ SERWIS SPECJALNY

Gospodarze prowadzenie objęli tuż przed przerwą, kiedy na listę strzelców wpisał się Toni Kroos. Waleczni Baskowie w 52. minucie niespodziewanie wyrównali, a z gola cieszył się Ander Capa. Końcówka należała jednak do "Królewskich".

Zwycięstwo gospodarzom zapewnił Karim Benzema. Francuz na listę strzelców wpisał się w 74. minucie i w doliczonym przez sędziego czasie gry.