Logo Polskiego Radia
POSŁUCHAJ
PAP
Piotr Krupiński 21.01.2021

Ratownicy medyczni zachęcają do szczepień. Zobacz nowy spot akcji #SzczepimySię

- Ratownicy medyczni - bracia Tomasz i Mateusz - w nowym spocie opublikowanym w ramach akcji #SzczepimySię zachęcają do szczepień przeciw COVID-19, które oni mają już za sobą. To kolejny spot będący częścią kampanii medialnej organizowanej przez rząd, która ma zachęcać Polaków do zaszczepienia się.

Spot został już opublikowany w serwisie YouTube i według informacji Centrum Informacyjnego Rządu będzie emitowany również w radiu i telewizji.

W ramach kampanii informacyjnej pod hasłem #SzczepimySię - jak czytamy w komunikacie CIR - w telewizji i internecie walkę z koronawirusem ponownie wsparli aktorzy: Stanisław i Mateusz Banasiukowie. Wystartował także spot radiowy, a od 1 stycznia możemy usłyszeć spoty czytane przez Cezarego Pazurę - aktora i ambasadora kampanii. Do kampanii przyłączył się także były żołnierz Armii Krajowej płk Witalis Skorupka ps. Orzeł, który w spocie zachęca Polaków do szczepień.

kprm cezary pazura 663.jpg
"Sprawa życia i zdrowia innych". Cezary Pazura zachęca do szczepień w nowym spocie

Kampania - jak dodało CIR - obejmuje również billboardy na ulicach polskich miast, animacje w mediach społecznościowych.

Niezbędne informacje

Wszelkie informacje dotyczące szczepień dostępne są na stronie internetowej gov.pl/szczepimysie. Uruchomiona została również bezpłatna, całodobowa infolinia Narodowego Programu Szczepień przeciw COVID-19, dostępna pod numerem 989.

Od 15 stycznia na zastrzyki przeciw COVID-19 rejestrują się seniorzy powyżej 80 lat. W piątek ruszy rejestracja osób powyżej 70 lat. Zgodnie z zapowiedzią szczepienie wszystkich seniorów powyżej 70 lat ma rozpocząć się 25 stycznia.

Czytaj także:

Od 15 stycznia istnieje również możliwość deklarowania chęci zaszczepienia przez wszystkie osoby dorosłe.

Szczepienia w Polsce ruszyły 27 grudnia ub.r. Obecnie szczepiony jest personel medyczny, w tym m.in. lekarze, pielęgniarki, ratownicy medyczni. Według informacji rządowych dośrody szczepionki rzeciw COVID-19 otrzymało 530 tys. osób. Szpitale w wielu regionach rozpoczęły podawanie drugiej dawki, ale z powodu zmian harmonogramu dostaw musiały też zweryfikować plany wykonywania zastrzyków.

pkr