Bartosz Goluch 29.01.2021

Premier League: Liverpool wrócił na zwycięską ścieżkę. "The Reds" przełamali się na trudnym terenie

Po serii 6 meczów bez zwycięstwa piłkarze Liverpoolu w końcu sięgnęli po komplet punktów. Podopieczni Juergena Kloppa pokonali na wyjeździe 3:1 Tottenham Hotspur. Dzięki wgranej obrońcy tytułu mistrza Anglii umocnili się na 4. miejscu w tabeli Premier League.
  • Liverpool przerwał fatalną serię i pokonał na wyjeździe Tottenham
  • Cieniem na zwycięstwie "The Reds" położył się uraz Joela Matipa. Kontuzje wciąż leczą dwaj inni stoperzy Liverpoolu: Virgil Van Dijk oraz Joe Gomez

Kibice Liverpoolu w ostatnim czasie nie mieli powodów do zadowolenia. W czterech wcześniejszych kolejkach Premier League ich ulubieńcy nie zdobyli ani jednego gola i wywalczyli zaledwie dwa punkty. W efekcie tego spadli z pierwszego na czwarte miejsce w tabeli. Dodatkowo w niedzielę przegrali w 1/16 finału Pucharu Anglii z Manchesterem United 2:3.

Początek czwartkowego pojedynku także mógł u nich wywołać nerwowość. Już w trzeciej minucie ich bramkarza pokonał Heung-Min Son, ale po analizie VAR trafienie Koreańczyka zostało anulowane, ponieważ padło ze spalonego.

Przed tym spotkaniem "The Reds" czekali na gola w ekstraklasie od ponad siedmiu godzin. Ich męczarnie przerwał w czwartej minucie doliczonego czasu gry pierwszej połowy Brazylijczyk Roberto Firmino.

Szczęścia tego dnia nie miał Harry Kane. Gwiazdor Tottenhamu w pierwszej części spotkania dwukrotnie zwijał się na boisku z bólu i potrzebował pomocy medycznej. Na drugą połowę z powodu urazu już nie wyszedł.

Podopieczni Niemca Juergena Kloppa powiększyli przewagę w 47. minucie, gdy na listę strzelców wpisał się Trent Alexander-Arnold. "Koguty" zmniejszyły stratę już dwie minuty później za sprawą Duńczyka Pierre'a-Emile'a Hojbjerga. W 57. minucie w barwach gości gola zanotował Mohamed Salah, ale trafienie Egipcjanina nie zostało ostatecznie uznane z powodu zagrania ręką, które zostało potwierdzone po weryfikacji VAR.

Liverpool doczekał się jednak trzeciej bramki - zdobył ją w 65. minucie Senegalczyk Sadio Mane. Tym samym skrzydłowy stał się piątym najskuteczniejszym strzelcem w historii klubu z Merseyside.

Z postawy swoich podopiecznych zadowolony był Juergen Klopp. - Strzeliliśmy trzy piękne gole we właściwych momentach. W ataku graliśmy bardzo dobrze, radziliśmy sobie z ich ustawieniem. Wszystko poza kontuzją Joela Matipa poszło dobrze - powiedział niemiecki szkoleniowiec, nawiązując do kolejnego urazu stopera LFC.

"The Reds" poprzednie ligowe zwycięstwo odnieśli 19 grudnia. W czwartek zanotowali zaś siódmą z rzędu wygraną z Tottenhamem, biorąc pod uwagę wszystkie rozgrywki.

Przetasowania w czołówce

Obecnie zajmują czwarte miejsce w tabeli Premier League, mając w dorobku 37 punktów i tracąc cztery do prowadzącego Manchesteru City, który rozegrał o jedno spotkanie mniej.

Prowadzone przez Jose Mourinho "Koguty" plasują się na szóstej pozycji, z 33 "oczkami" na koncie. Zespół ten także ma jeden zaległy mecz.

W środę zajmujący drugie miejsce Manchester United niespodziewanie uległ u siebie zamykającemu tabelę zespołowi Sheffield United 1:2. To było dopiero drugie w tym sezonie zwycięstwo "Szabel". "Czerwone Diabły" nie przegrały żadnego z 13 poprzednich meczów ligowych. W tabeli tracą do lidera jeden punkt, ale mają także rozegrany o jeden mecz więcej.

Zabrakło fajerwerków w debiucie Thomasa Tuchela w roli trenera Chelsea. Londyńczycy pod wodzą zatrudnionego we wtorek niemieckiego szkoleniowca bezbramkowo zremisowali u siebie z Wolverhampton Wanderers.