Mateusz Brożyna 31.01.2021

Premier League: Fabiański nie zatrzymał Liverpoolu. Salah odblokował się na West Ham

Broniący tytułu Liverpool w 21. kolejce piłkarskiej Premier League pokonał w Londynie 3:1 West Ham United, w którego bramce wystąpił Łukasz Fabiański. Dwie bramki dla "The Reds" zdobył Egipcjanin Mohamed Salah - to jego pierwsze trafienia w lidze od 19 grudnia.

Wszystkie bramki w Londynie padły po przerwie. Salah pokonał Fabiańskiego w 57. i 68. minucie, a w 84. na 3:0 dla gości podwyższył Holender Georginio Wijnaldum.

Jedyną bramkę dla West Hamu zdobył w 87. minucie Craig Dawson.

Dobra forma Świderskiego. Dwie bramki Polaka w meczu ligi greckiej

Salah, który "przełamał się" w lidze po blisko półtoramiesięcznym okresie bez gola, ma łącznie 15 trafień w sezonie.

- Strzeliliśmy wspaniałe gole, wszystkie trzy były niewiarygodne - cieszył się trener Liverpoolu Juergen Klopp, którego zespół niedawny kryzys ma już chyba za sobą.

- Być może w poprzednim tygodniu porozmawialiśmy właściwie. Ci zawodnicy tworzą dobrą grupę i nie są zadowoleni z braku sukcesów. Ale pozostali przy odpowiednim nastawieniu - dodał Niemiec, komplementując swoich podopiecznych.

W tabeli Liverpool awansował na trzecie miejsce - ma 40 punktów i traci cztery do lidera Manchesteru City (jeden mecz zaległy), a jeden do Manchesteru United. Drużyna Fabiańskiego jest piąta - 35 pkt.

Na czwartą pozycję spadli piłkarze Leicester City (39), którzy niespodziewanie ulegli u siebie beniaminkowi Leeds United 1:3.

W ekipie gości Mateusz Klich rozpoczął mecz na ławce rezerwowych, ale już w 21. minucie zastąpił kontuzjowanego Hiszpana Rodrigo Moreno. W drugiej połowie polski pomocnik zobaczył żółtą kartkę.

Ligue 1: Milik poczeka na gola. Mecz Olympique Marsylia z Rennes przełożony z powodu zamieszek kibiców

Pierwsze zwycięstwo pod wodzą zatrudnionego niedawno niemieckiego trenera Thomasa Tuchela odniosła Chelsea. Londyńczycy, zajmujący siódmą lokatę, pokonali u siebie Burnley 2:0.