PolskieRadio24.pl
Paweł Słójkowski 05.02.2021

Bundesliga: Lewandowski ze zmarnowanym karnym, skromna wygrana Bayernu

W spotkaniu Herthy z Bayernem w 20. kolejce Bundesligi spotkali się Robert Lewandowski i Krzysztof Piątek. Mistrzowie Niemiec wygrali 1:0, a kapitan reprezentacji Polski nie wykorzystał rzutu karnego.

Robert Lewandowski i jego Bayern Monachium byli murowanymi faworytami w meczu z Herthą Berlin. "Die Roten" mieli przed tym spotkaniem zdecydowanie więcej punktów, strzelonych goli, strzałów na mecz czy celnych podań od rywali.

Oczywiście nie można był zapomnieć o Robercie Lewandowskim, który jest na dobrej drodze do pobicia rekordu legendarnego Gerda Muellera: zdobywcy 40 goli w sezonie 1971/72 w Bundeslidze.

Niestety, to spotkanie nie zaczęło się dobrze dla snajpera Bayernu - i stało się to w sposób wyjątkowo zaskakujący - Lewandowski podszedł do rzutu karnego już w 12. minucie. Tym razem jednak bramkarz wyczuł jego intencje, co zdarza się wyjątkowo rzadko - ostatni raz miało to miejsce ponad dwa lata temu.

Niecałe 10 minut później do siatki trafił Kinsgley Coman, który wykorzystał podanie Thomasa Muellera. Po uderzeniu Francuza jeden z obrońców berlińczyków podbił piłkę tak niefortunnie, że ta przeleciała nad bezradnym Jarsteinem.

I okazało się, że był to jedyny gol tego meczu. Krzysztof Piątek spędził na boisku 63. minuty i nie zdołał wpłynąć na wynik spotkania, mimo że oddał najwięcej strzałów w swojej drużynie i często pokazywał się do gry - zabrakło mu skuteczności.

Po 20 kolejkach Robert Lewandowski ma na koncie 24 trafienia, nie zdołał przedłużyć swojej passy dziewięciu kolejnych ligowych meczów z golem.

W tabeli prowadzi Bayern (48 punktów). Drugie miejsce zajmuje RB Lipsk (38 pkt), a trzeci jest Wolfsburg (35 pkt).

Bayer Leverkusen - VfB Stuttgart (godz. 15.30)