Mateusz Brożyna 16.02.2021

Premier League: West Ham wygrał z Sheffield. Ósme czyste konto Fabiańskiego

Bramkarz Łukasz Fabiański po raz ósmy zachował czyste konto w tym sezonie angielskiej Premier League, a jego drużyna West Ham United wygrała u siebie z zamykającym stawkę Sheffield United 3:0. "Młoty" awansowały na piąte miejsce w tabeli.
  • W drugim poniedziałkowym spotkaniu Chelsea pokonała Newcastle 2:0
  • Liderem tabeli jest Manchester City (53 pkt). Drugie miejsce zajmuje Manchester United (46 pkt), a trzecie jest Leicester (46 pkt)

W 41. minucie pierwszą bramkę zdobył z rzutu karnego Declan Rice. Na początku drugiej połowy goście mieli świetną okazję do wyrównania, ale znakomicie spisał się Fabiański, broniąc strzał głową Davida McGoldricka. Chwilę później wynik podwyższył Francuz Issa Diop, a w ostatniej akcji meczu trzeciego gola strzelił wchodzący z ławki rezerwowych Ryan Fredericks.

Premier League: Jose Mourinho na wylocie z Tottenhamu. Portugalczyk może liczyć na kolosalną odprawę

"Młoty" wygrały cztery z ostatnich sześciu spotkań i mają realne szanse na grę w europejskich pucharach.

- W ubiegłym sezonie walczyliśmy o utrzymanie, a teraz zrobiliśmy ogromny postęp - skomentował Rice.

W drugim poniedziałkowym spotkaniu kończącym 24. kolejkę Chelsea wygrała z Newcastle United 2:0 po trafieniach w pierwszej połowie Francuza Oliviera Giroud oraz Niemca Timo Wernera.

Obie londyńskie drużyny przeskoczyły w tabeli broniący tytułu Liverpool, który w sobotę przegrał na wyjeździe z Leicester City 1:3. Podopieczni trenera Juergena Kloppa, zepchnięci na szóste miejsce w Premier League, są aktualnie w Budapeszcie, gdzie we wtorek zmierzą się z występującym w roli gospodarza RB Lipsk w 1/8 finału Ligi Mistrzów.