Paweł Majewski 21.02.2021

La Liga: druga w sezonie porażka Atletico. Real wykorzystał szansę

Prowadzący w tabeli hiszpańskiej ekstraklasy piłkarze Atletico Madryt ponieśli drugą w tym sezonie porażkę. W sobotę ulegli u siebie Levante 0:2. Z tym rywalem zmierzyli się także w środę w zaległym meczu w Walencji, gdzie potrafili jedynie zremisować 1:1. Do lidera zbliżył się lokalny rywal - Real Madryt, który pokonał na wyjeździe Real Valladolid 1:0.
  • Atletico przegrało u siebie po raz pierwszy od grudnia 2019 roku
  • Zdziesiątkowany przez kontuzje Real zdołał wywieźć trzy punkty z Valladolid
Bundesliga: Robert Lewandowski z bramką, ale Bayern bez punktów. Eintracht kontynuuje passę

Levante znalazło sposób na świetnie spisującego się w tym sezonie lidera, który na własnym terenie pokonany został po raz pierwszy od 447 dni.

Pierwszą bramkę w sobotę zdobył w 30. minucie kapitan Jose Luis Morales, który trafił do siatki po raz 11. w tym sezonie. Prowadzący w klasyfikacji strzelców Luis Suarez, który rozegrał cały mecz w barwach Atletico, ma 16 goli.

Wynik ustalił w doliczonym czasie drugiej połowy rezerwowy Jorge de Frutos - trafił do bramki opuszczonej przez słoweńskiego bramkarza Jana Oblaka, który pobiegł na połowę rywali, aby wesprzeć ofensywę przy rzucie rożnym.

Madrytczycy pozostali bez punktów na własnym boisku po raz pierwszy od 1 grudnia 2019 roku, kiedy pokonała ich Barcelona.

Sobotnia porażka nie zachwieje pozycją Atletico w tabeli - podopieczni argentyńskiego trenera Diego Simeone mają 55 punktów po 23 meczach i o sześć wyprzedzają lokalnego rywala - Real.

Na trzecim miejscu jest Barcelona z dziewięcioma "oczkami" straty do lidera, ale Katalończycy rozegrali o jedno spotkanie mniej.

Potknięcie Atletico wykorzystali "Królewscy". Osłabiony licznymi kontuzjami Real Madryt pokonał na wyjeździe Real Valladolid 1:0.

Zdziesiątkowany zespół ze stolicy długo męczył się z przedostatnim w tabeli rywalem, ale w końcu zdobył bramkę po stałym fragmencie w 65. minucie. Z rzutu wolnego dośrodkował Niemiec Toni Kroos, a najlepiej do główki wyskoczył Brazylijczyk Casemiro. Po tym trafieniu tempo spotkania zupełnie osłabło i żadna z drużyn nie stworzyła sobie już ani jednej dogodnej okazji.

"W ekipie +Los Blancos+ dziewięciu nieobecnych. Dziewięciu nieobecnych" - podkreślono na stronie internetowej dziennika "Marca".

Trener Zinedine Zidane nie miał tego dnia do dyspozycji m.in. kapitana Sergio Ramosa, napastnika Karima Benzemy czy pomocnika Edena Hazarda. W kadrze nie mogli też znaleźć się Marcelo, Eder Militao, Dani Carvajal, Rodrygo, Alvaro Odriozola i Fede Valverde.