PolskieRadio24.pl
Mateusz Brożyna 23.02.2021

Liga Mistrzów: Lazio - Bayern. Historyczny gol Lewandowskiego, rzymianie rozbici przed rewanżem

S.S. Lazio na Stadio Olimpico w Rzymie wysoko przegrało z Bayernem Monachium (1:4) w ramach meczu 1/8 finału piłkarskiej Ligi Mistrzów. Jedną z bramek zdobył Robert Lewandowski, dla którego był to gol numer - 72 w Champions League, przez co Polak stał się trzecim strzelcem w historii tych prestiżowych rozgrywek. W innym wtorkowym spotkaniu Atletico Madryt przegrało w Bukareszcie z Chelsea Londyn 0:1.
  • Tytułu broni Bayern Monachium z Robertem Lewandowskim w składzie
  • Rewanże zaplanowano na 9-10 oraz 16-17 marca
  • Finał tegorocznej edycji Ligi Mistrzów zaplanowano 29 maja w Stambule

Na Stadio Olimpico w Rzymie to Bayern Monachium był zdecydowanym faworytem dwumeczu 1/8 finału Champions League. Drużyna z Robertem Lewandowskim w składzie przyjechała na spotkanie z Lazio po ligowej porażce z Eintrachtem Frankfurt. Jeszcze przed potyczką we Włoszech wszyscy kibice ostrzyli zęby na pojedynek Ciro Immobile z kapitanem reprezentacji Polski.

Mistrz Niemiec już na początku ułożył sobie mecz w Rzymie. Pod bramką Lazio błąd obrony wykorzystał Lewandowski, który ograł Pepe Reinę i pewnym strzałem skierował piłkę do pustej bramki. Dla napastnika Bayernu był to gol numer – 72. "Lewy" wyprzedził Raula i został trzecim najlepszym strzelcem w historii Ligi Mistrzów.

Prestiżowe rozgrywki odwołane. Koronawirus pokrzyżował plany UEFA

Podopieczni Hansiego Flicka nie zamierzali zwalniać tempa. Już w 24. minucie dobrą akcję przeprowadzili Leon Gorezka i Jamal Musiala. 17-latek zdecydował się na uderzenie i futbolówka precyzyjnie przy słupku po raz drugi w meczu trafiła do siatki rzymian. Był to debiutancki gol piłkarza Bayernu w rozgrywkach LM.

Jeszcze przed przerwą piłkarze Bayernu dobili gospodarzy. Tym razem Reinę pokonał Leroy Sane podwyższając wynik na 3:0. Do końca pierwszej połowy wynik nie uległ zmianie.

Druga część meczu nie zaczęła się dobrze dla piłkarzy Lazio. Po niefortunnej interwencji Francesco Acerbi skierował piłkę do własnej bramki. Chwilę po zmianie stron Bawarczycy prowadzili na wyjeździe 4:0, praktycznie rozstrzygając dwumecz przed rewanżem w Monachium.

Szybkiej odpowiedzi udzielili podopieczni Simone Inzaghiego. Już w 50. minucie skuteczną indywidualną akcję przeprowadził Joaquin Correa, którym silnym uderzeniem w polu karnym pokonał Manuela Neuera. Bramkarz reprezentacji Niemiec był bezradny.

Gol rzymian nie wiele zmienił w kontekście całego spotkania. Do końca zdobywcy klubowych mistrzostw świata kontrolowali przebieg rywalizacji.

W 80. minucie drugą bramkę dla Bayernu mógł zdobyć Lewandowski, ale świetnie spisał się Reina, który wybronił strzał Polaka.

W drugim wtorkowym meczu 1/8 finału LM Atletico Madryt przegrało w Bukareszcie z Chelsea Londyn 0:1 po golu Oliviera Giroud.

Liga Mistrzów: kolejny cios dla Realu Madryt. Najlepszy strzelec zespołu nie zagra z Atalantą

W środowych meczach 1/8 finału Champions League Atalanta podejmie w Bergamo Real Madryt z kolei Borussia Moenchengladbach zagra w Budapeszcie z Manchesterem City.

Rewanże LM zaplanowano na 9-10 oraz 16-17 marca, a finał - na 29 maja w Stambule.

1/8 finału Ligi Mistrzów:

S.S. Lazio Rzym - Bayern Monachium 1:4 (0:3)

Bramki: R. Lewandowski - 9, J. Musiala - 24, L. Sane - 42, F. Acerbi - 47 (gol samobójczy), J. Correa - 50

Sędzia: Orel Grinfeeld (Izrael)

Lazio: Jose Reina – Patric Gabarron (53, Wesley Hoedt), Francesco Acerbi, Matteo Musacchio (31, Senad Lulić) – Manuel Lazzari, Siergiej Milinković-Savić (81, Danilo Cataldi), Lucas Leiva (53, Giovanni Escalante), Luis Alberto (81, Joseph Akpa Akpro), Adam Marusić – Ciro Immobile (c), Joaquin Correa

Bayern: Manuel Neuer (c) – Niclas Suele, Jerome Boateng, David Alaba, Alphonso Davies – Joshua Kimmich, Jamal Musiala (90, Eric Choupo-Moting) – Leroy Sane (90, Bouna Sarr), Leon Goretzka (63, Javi Martinez), Kingsley Coman 75, (Lucas Hernandez) – Robert Lewandowski