PolskieRadio24.pl
Bartosz Goluch 25.02.2021

Liga Europy: Milan "prześlizgnął" się do kolejnej rundy. Awansował też Tomasz Kędziora

AC Milan zremisował 1:1 z Crveną Zvezdą Belgrad i dzięki wynikowi z pierwszego meczu (2:2) awansował do 1/8 finału Ligi Europy. W kolejnej rundzie zobaczymy także Dynamo Kijów. W barwach ukraińskiej drużyny 77 minut rozegrał Tomasz Kędziora. Niespodziewanie z rozgrywek odpadło Leicester City.

Już w 9. minucie gry Milan wyszedł na prowadzenie. Po zagraniu ręką Marko Gobeljicia arbiter wskazał na 11. metr, a rzut karny pewnie wykorzystał Franck Kessie. Serbowie szybko odpowiedzieli dwiema bramkami - najpierw do siatki "Rossonerich" trafił Radovan Pankov, ale z powodu zagrana ręką sędzia anulował jego bramkę, a w 24. minucie El Fardou Ben zdobył już w pełni przepisowego gola i zrobiło się 1:1.

Przed przerwą zaskoczyć bramkarza ekipy z Belgradu próbowali zaskoczyć m.in. Hakan Calhanoglu i Diego Dalot, ale Milan Borjan obronił ich uderzenia. Do przerwy utrzymał się remis, który dawał awans gospodarzom.

W 53 minucie dobrą akcję przeprowadzili gospodarze - piłkę głową strącił Zlatan Ibrahimović, do futbolówki dopadł Ante Rebić i uderzył ponad bramką. Po chwili groźnym atakiem odgryzła się Crvena Zvezda - lewą stroną ruszył Mirko Ivani, ale jego strzał w ostatniej chwili zablokowali obrońcy "Rossonerich".

W 68. minucie Serbowie powinni byli wyjść na prowadzenie, ale najpierw fantastyczną paradą popisał się Gianluigi Donnarumma, a następnie Diego Falcinelli nie trafił do pustej bramki. Zaledwie 2 minuty później za drugą żółtą kartkę z boiska został wyrzucony Marko Gobeljić i sytuacja gości znacznie się skomplikowała.

Mimo osłabienia, to serbski zespół miał przewagę w końcówce. W 82. minucie przed znakomitą szansą stanął Aleksandar Katai, który zamiast podawać do środka, zdecydował się uderzać z ostrego kąta. Uderzenie było niecelne. Milan zdołał wytrzymać napór rywali i utrzymać "zwycięski" remis do końca.

W innym meczu 1/16 finału LE Dynamo Kijów Tomasza Kędziory wygrało 1:0 z belgijskim Clubem Brugge. Dwumecz zakończył się wynikiem 2:1 dla Dynama. Polak rozegrał 77 minut w składzie ukraińskiego zespołu.

Niespodzianką było odpadnięcie Leicester City. "Lisy" przegrały u siebie ze Slavią Praga 0:2  po golach Lukasa Provoda i 19-letniego Senegalczyka Abdellaha Simy. W Czechach padł bezbramkowy remis.