PolskieRadio24.pl
Bartosz Goluch 26.02.2021

WTA Adelaide: Iga Świątek poznała finałową rywalkę. Polka zmierzy się z Belindą Bencić

W drugim półfinale australijskiego turnieju WTA w Adelaide w trzech setach Belinda Bencić pokonała Cori Gauff (7:6, 6:7, 6:2). W finale imprezy Szwajcarka spotka się z Igą Świątek, która w piątek wygrała z Jil Belen Teichmann (6:3, 6:2).

W pierwszym secie górą była Belinda Bencić, jednak sklasyfikowana na 12. miejscu rankingu WTA Szwajcarka potrzebowała tie-breaka, w którym Bencic wygrała 7:2. Ostatecznie partia skończyła się wynikiem 7:6.

Drugi set również był bardzo zacięty i ponownie zwyciężczynię wyłonił tie-break. Tym razem wojnę nerwów wygrała Cori Gauff (7:4).

Trzecia partia rozpoczęła się od przełamania - Gauff straciła swój serwis, a Bencić nabrała wiatru w żagle. W 5. gemie Szwajcarka ponownie wygrała gema przy podaniu rywalki, a set ostatecznie zakończył się wynikiem 6:2.

Ze zwyciężczynią w finale zmierzy się Iga Świątek. Polka w bardzo dobrym stylu pokonała Jil Belen Teichmann (WTA 61.) 6:3, 6:2.

Organizatorzy początek spotkania zaplanowali na sobotę na godz. 8:30 czasu polskiego.