PolskieRadio24.pl
Bartosz Goluch 03.03.2021

Serie A: Napoli traci punkty w doliczonym czasie gry. Kolejny gol Piotra Zielińskiego

Napoli w 25. kolejce Serie A zremisowało 3:3 z Sassuolo. W meczu oglądaliśmy 3 rzuty karne i gola samobójczego. Jedną z bramek dla drużyny z Neapolu strzelił Piotr Zieliński.

Napoli zdobyło bramkę w 22. minucie gry, ale po interwencji VAR gol Lorenza Insigne został anulowany. 12 minut później gola - prawidłowego - zdobył Nikola Maksimović, z tym że Serb... trafił do własnej siatki i prowadzenie objęło Sassuolo. Stoper gości niefortunnie przedłużył dośrodkowanie z rzutu wolnego i umieścił piłkę w okienku bramki strzeżonej przez Alexa Mereta.

Radość gospodarzy nie trwała jednak długo, a przerwał ją Piotr Zieliński. W 38. minucie Polak w swoim stylu przełożył piłkę na lewą nogę i precyzyjnie uderzył z linii pola karnego. Była to jego 7. bramka w 32. meczu w tym sezonie. Ostatnie słowo w pierwszej odsłonie gry należało jednak do Sassuolo - w "szesnastkę" Napoli wpadł Francesco Caputo, a włoskiego napastnika bezpardonowo "wyciął" Elseid Hysaj. Do ustawionej na 11. metrze podszedł Domenico Berardi i się nie pomylił. Do przerwy było 2:1.

W 57. minucie gry Maksimović mógł zrehabilitować się po bramce samobójczej, ale chybił po dobrym dośrodkowaniu Driesa Mertensa. Aktywny pod obiema bramkami Serb ponownie groźnie uderzył głową w 63. minucie po rzucie rożnym, ale chybił. Gracze Napoli ruszyli z wysokim pressingiem i próbowali odbierać piłkę na połowie rywali. Podopieczni trenera De Zerbiego byli jednak skoncentrowani i dobrze zorganizowani.

Gospodarze raz po raz próbowali się odgryzać Napoli. W 68. minucie w poprzeczkę bramki Mereta trafił Berardi, a 2 minuty później w słupek uderzył Caputo - w obu przypadkach przy biernej postawie obrony gości.

Gdy wydawało się, że za moment padnie bramka na 3:1, Napoli wyrównało na 2:2. Lewą flanką kapitalnie ruszył Lorenzo Insigne. Podanie włoskiego skrzydłowego wykorzystał Giovanni Di Lorenzo. Ekipa spod Wezuwiusza złapała wiatr w żagle i kilkukrotnie była bliska strzelenia trzeciego gola.

W 90. minucie Lukas Haraslin sfaulował w polu karnym jednego z graczy Napoli - "jedenastkę" pewnie wykorzystał Lorenzo Insigne. W 93. minucie gry role się odwróciły - to Słowak padł w "szesnastce", a Sassuolo strzeliło gola - (konkretnie Caputo).

Po 24. meczach drużyna Gennaro Gattuso zajmuje 6. lokatę w Serie A. Z kolei Sassuolo jest na 9. miejscu.