Paweł Słójkowski 05.03.2021

Premier League: kryzys Liverpoolu trwa. Thomas Tuchel odrodził Chelsea

W rozegranym awansem meczu 29. kolejki Premier League piłkarze Chelsea pokonali na wyjeździe Liverpool 1:0. To była piąta z rzędu porażka obrońców tytułu na własnym obiekcie. Bramkę w 42. minucie zdobył Mason Mount.

Chelsea pod wodzą trenera Thomasa Tuchela spisuje się bardzo dobrze. Niemiecki szkoleniowiec objął zespół pod koniec stycznia i "The Blues" od tego momentu nie doznali porażki.

Londyńczycy na Anfield byli drużyną wyraźnie lepszą. Blisko objęcia prowadzenie byli już w 24. minucie, kiedy do siatki trafił Timo Werner. Ostatecznie jednak po analizie VAR gol nie został uznany z powodu pozycji spalonej niemieckiego napastnika.

Cel osiągnęli ostatecznie tuż przed przerwą. Mount zbiegł ze skrzydła do środka i precyzyjnym strzałem nie dał szans bramkarzowi Alissonowi Beckerowi.

Liverpool nie potrafił znaleźć sposobu na zdyscyplinowaną obronę gości; "The Reds" oddali tylko jeden celny strzał.

- Graliśmy odważnie i z wielką żądzą zwycięstwa. Nawet na moment nie straciliśmy koncentracji. To był bardzo dobry występ całego zespołu - powiedział Tuchel na antenie Sky Sports.

W tabeli Chelsea zajmuje czwarte miejsce. Do prowadzącego Manchesteru City traci jednak aż 18 punktów. Początek pracy Thomasa Tuchela jest jednak więcej niż obiecujący. "The Bluse", którzy przeżywali zapaść pod wodzą Franka Lamparda, zdołali osiągnąć kapitalną dyspozycję, znacznie poprawili grę w defensywie, potrafią wykorzystać swoje szanse po bramką rywali i świetnie punktują - w ostatnich dziesięciu meczach wygrali siedem razy, stracili w nich zaledwie dwa gole.

Menedżer wyciąga też to, co najlepsze, z kilku zawodników, którzy przeżywali na Stamford Bridge trudny czas w ostatnich miesiącach, jak chociażby Jorginho.

Sytuacja pogrążonego w kryzysie Liverpoolu jest coraz gorsza. Podopieczni trenera Juergena Kloppa spadli na siódmą pozycję kosztem lokalnego rywala Evertonu, który pokonał na wyjeździe West Bromwich Albion 1:0 po goli Richarlisona. Szanse na obronę tytułu przy 22-punktowej stracie do lidera mają już tylko matematyczne.

- Mecz był zacięty, wyrównany, a talent Masona Mounta okazał się kluczowy. Musimy poprawić naszą grę w decydujących momentach. Brakuje nam jakości przy wykańczaniu akcji. Ta porażka to dla nas wielki cios, ale to jeszcze nie nasz koniec. Musimy zacząć wygrywać - podkreślił Klopp.

Katastrofalna seria jego zespołu trwa. Pięć ostatnich meczów na Anfield to porażki, co temu klubowi nie przytrafiło się jeszcze nigdy.