Paweł Słójkowski 06.03.2021

HME w Toruniu: srebrna Święty-Ersetic wyszarpała medal. "To fantastyczny wynik"

Justyna Święty-Ersetic zdobyła w Toruniu srebrny medal halowych mistrzostw Europy w biegu na 400 m. Jej czas 51,41 jest jedynie o siedem setnych gorszy od rekordu Polski. Wygrała Holenderka Femke Bol - 50,63. Brąz wywalczyła Brytyjka Jodie Williams - 51,73.
  • Polacy wywalczyli dotychczas dwa srebrne medale - w biegu na 1500 m Marcin Lewandowski oraz w pchnięciu kulą Michał Haratyk. Obaj bronili tytułów wywalczonych w 2019 roku w Glasgow
  • HME w Toruniu potrwają do 7 marca

To nie był łatwy bieg dla Święty-Ersetic. Rywalki ją zamknęły, wyprzedzać musiała po drugim torze i tak pokonała niemal cały dystans.

- To prawda. Wszystkie dziewczyny zaczęły bardzo mocno, liczyłam się z tym, że będą przepychanki. Chciałam walczyć na tyle, ile mogę. To fantastyczny wynik - skomentowała na gorąco Polka.

To był jej trzeci finał halowych mistrzostw Europy i drugi medal w karierze w biegu indywidualnym. Dwa lata temu w Glasgow była szósta, a w 2017 roku w Belgradzie wywalczyła brąz.

W Toruniu czeka ją jeszcze rywalizacja w sztafecie.

- Jutro powalczę o nieco cenniejszy medal. Dziewczyny lubią brąz, ale my wolimy złoto. Bronimy w końcu tytułu. Są trzy świeże dziewczyny, które będą się chciały pokazać z jak najlepszej strony. Mam nadzieję, że i ja jeszcze wytrzymam i się zmobilizuję. Będzie ogień na tej bieżni. Mówię to jasno - chcemy wygrać na swojej, polskiej ziemi - wskazała srebrna medalistka.

03:52 HME w LA-Toruń-6 marca (online-audio-converter.com).mp3 Cezary Gurjew podsumowuje sobotnie wydarzenia Halowych Mistrzostw Europy w Toruniu (Jednka)

To trzeci medal dla biało-czerwonej ekipy. Srebra wywalczyli także w biegu na 1500 m Marcin Lewandowski i w pchnięciu kulą Michał Haratyk. Zakończenie zawodów w niedzielę.

Wyniki sobotnich finałów i miejsca Polaków w lekkoatletycznych halowych mistrzostwach Europy w Toruniu: