PolskieRadio24.pl
Aneta Hołówek 09.03.2021

Premier League: po kontuzji łokcia nie ma śladu. Łukasz Fabiański z Leeds zaliczył "znakomity występ"

West Ham United, z Łukaszem Fabiańskim w bramce, pokonał u siebie Leeds United 2:0 w 27. kolejce angielskiej ekstraklasy piłkarskiej. "Znakomity występ" - chwalą polskiego bramkarza brytyjskie media.
  • Polski bramkarz leczył ostatnio uraz łokcia i miał krótką przerwę
  • W ekipie gości w pierwszej połowie grał Mateusz Klich

Losy meczu WHU z beniaminkiem rozstrzygnęły się między 21. i 28. minutą. Najpierw gola strzelił Jesse Lingard, który wprawdzie nie wykorzystał rzutu karnego, ale popisał się skuteczną dobitką.

Sousa dodał biało-czerwonym skrzydeł? Lewandowski poza konkursem, Zieliński z "magicznym dotknięciem"

To jego czwarta bramka w sześciu występach od czasu wypożyczenia z Manchesteru United. W 28. minucie wynik ustalił Craig Dawson.

W przerwie trener gości Marcelo Bielsa zdjął z boiska m.in. Mateusza Klicha, ale w drugiej połowie piłkarze Leeds nie zdołali zmienić obrazu meczu.

W bramce West Ham świetnie spisał się nasz reprezentacyjny bramkarz, który w ostatnich spotkaniach pauzował z powodu urazu łokcia. Fabiańskiego zastępował wówczas Darren Randolph.

Brytyjskie media podkreśliły, że powrót "Fabiana" do bramki dał lepszą jakość. Polak zaliczył kilka wspaniałych interwencji, w tym dwukrotnie obronił strzały Raphinhy.

Będące jedną z rewelacji sezonu "Młoty" awansowały na piąte miejsce z dorobkiem 48 punktów, "Pawie" zajmują 11. pozycję - 35.

Wcześniejszy poniedziałkowy mecz również zakończył się zwycięstwem gospodarzy 2:0 - Chelsea pokonała Everton.

Przy obu golach udział miał sprowadzony przed tym sezonem Niemiec Kai Havertz, który wrócił do składu po kontuzji.

W 31. minucie samobójcze trafienie po jego strzale zaliczył Ben Godfrey, a w 65. minucie - po faulu na niemieckim pomocniku - rzut karny wykorzystał reprezentant Włoch Jorginho.

górski serwis grafika 1200 .jpg
SERWIS SPECJALNY - KAZIMIERZ GÓRSKI

Pod wodzą Tuchela Chelsea pozostaje niepokonana. Było to szóste zwycięstwo "The Blues" w dziewięciu ligowych meczach (również trzy remisy), odkąd pod koniec stycznia Tuchel zastąpił Franka Lamparda na stanowisku trenera. W tym czasie drużyna straciła tylko dwa gole.

W tabeli Chelsea jest czwarta (50 pkt), a Everton szósty (46).